Gündem
  • 12.1.2021 18:53

AK Parti : Her ülkede muhalefet olur en çirkefi bize düştü

"MAALESEF BİZE EN ÇİRKEFİ DÜŞTÜ"

Kılıçdaroğlu, daha da ileriye giderek, hükümetin üretime dair hiçbir çalışmasının olmadığını öne süren şu ifadeleri kaydetti:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki gösterdi.

Her iktidarın bir muhalefeti olması gerektiğini dile getiren Ünal, "Maalesef bize en çirkefi düştü. Kulağı var duymaz, gözü var görmez, dili var hakikatı söylemez." ifadelerini kullandı.

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı REcep Tayyip Erdoğan için kullandığı "Sözde Cumhurbaşkanı" ifadesi siyasette yeni bir tartışma başlattı. O sözlere AK Parti'den ve Beştepe'de tepki yağdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için kullandığı "Sözde Cumhurbaşkanı" ifadesine AK Parti ve Beştepe'den tepki var.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den Kılıçdaroğlu'na, "Milletimizin oylarıyla seçilmiş Sayın Cumhurbaşkanımız için 'sözde' diyerek hitap etmek, milli iradeye yönelik büyük bir hazımsızlık ve saldırıdır" dedi.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtuluş ise, "Girdiği tüm seçimlerden mutlak bir galibiyetle çıkan Türkiye Cumhuriyeti'nin seçilmiş Cumhurbaşkanına "sözde" diyerek demokrasiye ve millet iradesine karşı alenen düşmanlık yapan Kemal Kılıçdaroğlu'na en büyük cevabı aziz milletimiz 2023'de verecektir" ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, " Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sayın Cumhurbaşkanımıza “sözde Cumhurbaşkanı” demesi demokrasiye ve milli iradeye saygısızlıktır.
Kılıçdaroğlu, milletimizin iradesine ve Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden meşru makama saldırmaktadır" ifadeleriyle Kılıçdaroğluna tepki gösterdi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek, "Kemal Kılıçdaroğlu Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve milletimizden derhal özür dilemelidir.Sayın Cumhurbaşkanımıza "sözde Cumhurbaşkanı" demek her şeyden önce milli iradeye yapılmış bir saygısızlıktır.Yalan, iftira ve hakaret siyasetin değil siyasetsizliğin ve acziyetin göstergesidir" dedi.

 

İLGİLİ HABERLER