Spor
  • 21.1.2020 10:19

Alper Potuk'a iki takım talip

Fenerbahçe'de gözler takımdan ayrılacak oyuncularda... Bu isimlerden biri olan Alper Potuk'un kiralanması gündemde. Yönetimin Alper'e son önerisi ise ortaya çıktı.

Fenerbahçe'de bileti kesilen futbolculardan biri de Alper Potuk... Oyuncu gönderip maaş bütçesini azaltmak isteyen F.Bahçe'de, Alper Potuk'un kiralanması gündemde.

Yönetim milli futbolcuya, "Yarım sezonluk kiralık git, sen futbol oyna, biz de maaş yükünü azaltalım" önerisinde bulundu. Sezon başı fiyatında indirim yapan Alper'e, Konya ve Alanya'dan teklifler olduğu, oyuncunun düşünmek için süre istediği gelen bilgiler arasında.

Fenerbahçe dört isim yolcu

Teknik direktör Ersun Yanal’ın kadroda düşünmediği Moses, Zajc, Rami ve Potuk’la kısa süre içinde yolların ayrılması bekleniyor.

Spor Arena / Süleyman ARAT - Limit artırımı için Tahkim Kurulu’ndan çıkacak kararı bekleyen Fenerbahçe, Eintracht Frankfurt’tan kiraladığı Simon Falette’ye lisans çıkartabilmek ve Milan’dan sol bek Ricardo Rodriguez’i transfer edebilmek için bazı oyuncularla yollarını ayırma noktasında... Kulüp Başkanı Ali Koç’un “Kalabalık mevkilerden 2-3 oyuncu ayrılacak, yakında duyarsınız” açıklamasının ardından gözler, teknik direktör Ersun Yanal’ın kadroda düşünmediği Victor Moses, Miha Zajc, Adil Rami ve Alper Potuk’a çevrildi.

Inter, Moses için rapor istedi

Chelsea'den kiralanan Victor Moses’a Inter talip olurken, İtalyan ekibi sık sık sakatlanan Nijeryalı oyuncu için sağlık raporu istedi. Miha Zajc için Serie A ekiplerinden Brescia ile pazarlıklar sürüyor. Sözleşmesindeki rakamı kendi isteğiyle indiren Alper Potuk’un Alanya’ya kiralanması gündemde ve oyuncu gitmesi için ikna edilmeye çalışılıyor. Adil Rami’nin ise sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedilmesi bekleniyor.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER