Gündem
  • 9.10.2019 22:10

Attığımız bomba CNN muhabirini böyle zıplattı

CNN Türk'ün canlı yayınında patlama! Muhabir yerinde zıpladı!

CNN Türk muhabirinin Ceylanpınar'da yaptığı yayında sınırdaki son gelişmeleri ekran başındakilere aktardığı sırada patlama oldu.

Ceylanpınar'ın karşısında yer alan Resulayn'daki patlamanın ardından sıcağı sıcağına açıklamalarda bulunan CNN Türk muhabiri, "Operasyon başladı mı bilemiyoruz fakat jet sesleri ve patlama sesleri duyduk. PKK/PYD hedeflerinin vurulduğunu tahmin ediyoruz" dedi.

3 kez uçak sesi duyduklarını belirten muhabir, "Uçak seslerinin ardından patlama sesleri duyduk. Patlamanın ardından Resulayn'dan dumanların yükseldiğini gördük. Patlama seslerini net bir şekilde duyduk" dedi.

PATLAMA ANINDAN HEMEN SONRA HAREKAT DUYURULDU
CNN Türk'ün patlamaya şahit olmasının hemen ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter hesabından Barış Pınarı Harekatı'nın başladığını duyurdu. Erdoğan, "Türk Silahlı Kuvvetleri'miz Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve Deaş terör örgütlerine karşı #BarışPınarıHarekatı'nı başlatmıştır. Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir." dedi.

İsmail Umut Arabacı ile ilgili görsel sonucu

CNN TÜRK muhabiri İsmail Umut Arabacı Viranşehir’de CNN TÜRK yayınına bağlanarak tarihe geçen o dakikaları anlattı. CNN TÜRK canlı yayınında bölgede bulunan muhabir İsmail Umut Arabacı savaş uçaklarının Resulayn’ı bombaladığı anları görür görmez büyük bir heyecan yaşamıştı. Arabacı’nın canlı yayına bağlanmak için ‘bağlan, bağlanın’ şeklindeki tepkisi tarihe geçmişti. Arabacı, Ahmet Hakan’ın moderatörlüğünü yaptığı Tarafsız Bölge programında tarihe geçen o anları anlattı.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER