Gündem
 • 24.6.2019 17:01

Bakan Soylu: Valiye 'it' diyen bir belediye başkanı oldu

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İstanbul'un, valiye 'it' diyen bir belediye başkanı oldu" ifadesini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyanet İşleri Başkanlığı Göç ve Manevi Destek Merkezi açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmesi sorulan Soylu, "31 Mart sonrası olan olaylarda kıyamet koparanlar, Türkiye'yi diktatörlükle, hukuksuzlukla ve anti demokratiklikle suçlayanlar, dün akşam sevinç çığlıkları atıyorlardı" ifadesini kullandı.

Demokrasiyi tanımanın ve hazmetmenin kolay olmadığını belirten Soylu, şunları söyledi:

"Bazen kazanmak kaybetmektir, bazen de kaybetmek kazanmaktır. Siyasi hayatımızda kaybetmişliklerimiz var, kazanmışlıklarımız var, bunlar olacaktır. Ama biz dünyayı yıkmıyoruz, aramızdaki temel fark bu. Demokrasi şehitleri veren bir anlayışın içerisinden geliyoruz. Demokrasi şehitleri verdirenler ile verenler arasındaki temel fark bu. Hukuka uyanlar ile hukuka küsenler arasındaki temel fark bu. Bizim biraz işimiz zorlaşacak. İşimiz şundan zorlaşacak, İstanbul'un, valiye 'it' diyen bir belediye başkanı oldu. Doktorlara şiddet, kadınlara şiddet... İnşallah bizim işimizi zorlaştırmaz. Benim söyleyeceğim bu."

Yorumlar (5)

 • - murat

  sizde syn cumhurbaşkanına birşeyler söylediniz içişleri bakanı oldunuz normal değilmi sizce

 • - Fahri Düzenli

  Toplum ayrıştırmadan,ötekileştirmeden bıktı artık. 13 bini kabul etmediniz 764 bin fazlasını verdi Lütfen biraz saygı. Geçmişte sizin şu anki liderinize söyledikleriniz ne yenir ne yutulur. Lütfen biraz aynaya bakın.

 • - Seçmen

  Bakan damatla ilgili yaşananları ortaya atan senin adamların olmasın?

 • - Seçmen

  "İt"halk ağzında terbiyesizlik yapana denir. Vali de terbiyesizlik yapmasın. ABD'ne ülkemizi satan acem işadamı ve eşi VIP"i kullandı ama?

 • - Seçmen

  Valiye it demiş de belediye başkanı olmuş da... Siz ona yunan, pontus derken iyi mi? İt diye halk ağzında terbiyesizlik yapana denir. Vali de terbiyesizlik yaptı. Ülkemizi satan acem iş adamının eşi E.G. VIP i kullandı ama.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER