Gündem
  • 21.11.2019 09:34

Beştepe'ye giden isim ortalığı karıştırdı! İsimler havada uçtu

CHP’li bir siyasetçinin Beştepe’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüştüğü ve Erdoğan’ın bu isme “Türkiye’nin güvenliği için senin CHP genel başkanı olman gerekir... Ben de yardımcı olurum” dediği iddiaları sonrası sosyal medyada ve siyaset kulislerinde isimler havada uçtu.

Dün Sözcü yazarı Rahmi Turan'ın ortaya attığı iddia ortalığı karıştırdı. Turan, CHP'li bir ismin gizlice Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüğünü ve Erdoğan'ın bu isme “Türkiye’nin güvenliği için senin CHP genel başkanı olman gerekir... Ben de yardımcı olurum” dediğini iddia etmişti.

Sosyal medyada isimler havada uçtu

İddiaların ardından sosyal medyada ve kulislerde gün boyu isimler havada uçuştu. Bu isimlerden biri de CHP’den ihraç edilen Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz oldu. Yılmaz, bir yıl önce partisinden ihraç edilmişti. Kulislerde ismi dolaşan diğer bir isim olan Mustafa Sarıgül de şu an parti üyesi değil. Sarıgül’e, hezimete uğradığı 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Şişli’den CHP adayına karşı DSP’den aday olduğu için partililerin tepkili yaklaştığı biliniyor. Sosyal medyada konuşulan bir diğer isim ise Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu. CHP üyesi olmayan Feyzioğlu da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olan yakınlığından dolayı partide tepki çekiyor.

İLGİLİ HABERLER