Gündem
 • 26.1.2020 00:30

Bizim taş attığımız Suriyeli genç tırnağıyla kaza kaza beni kurtardı

Enkaz altından kurtarılan vatandaştan duygulandıran sözler... "Biz Suriyelilere taş atıyoruz ya..."

Hastane tedavi gören depremzede, "Biz Suriyelilere taş atıyoruz ya, Mahmut isimli Suriyeli bir çocuk tırnaklarıyla toprağı kazıya kazıya elleri paramparça beni oradan çıkardı. Ben ölsem o çocuğu asla unutamam" dedi.

Elazığ'daki depremde enkaz altından kurtarılan bir vatandaş Suriyeli bir gencin kendisini enkaz altından kurtardığını anlattı. Depremzedenin sözleri izleyenleri duygulandırdı.

Hastane tedavi gören depremzede "O çocuğu ölsem unutmam" diyerek, "Eşimin ayağına kapı, tahtalar düşmüştü. Ama ben komple belden aşağı betonların arasındaydım. Biz Suriyelilere taş atıyoruz ya, Mahmut isimli Suriyeli bir çocuk tırnaklarıyla toprağı kazıya kazıya elleri paramparça beni oradan çıkardı. Ben ölsem o çocuğu asla unutamam. Ben buradan çıktığımda da arayıp bulacağım o çocuğu. AFAD ekiplerinden de değil, sivil olarak gelmişti. Ben çıkana kadar tırnaklarıyla orayı kazıyıp beni oradan çıkardı" dedi.

 

 

Yorumlar (4)

 • -

  Çokmu yapmışlar bizim kaç yigidimiz onlar için can verdi kaç ana evlatsiz kaç evlat babasız kaldı orada bi tek çalışan oymuş gibi davranmayın kahramanlıkları kendi ülkeleri için yapsınlar da bizim askerlerimiz şehit olmasın

 • - Mehmet ali

  Elleri temiz çocuğun. Hem beton altında diyorsun hem toprağı kazdı diyorsun

 • - Ahmet

  2o yaşındaki kişi çocuk değil ,ama sen ne anlarsın ki kadıncağız söz gelişi çocuk demiş , azıcık insan olunda bide deyinki Allah razı olsun deyin be .

 • - Bilge

  "Çocuk" diyorsun. Çocuklar zaten asla kötü olmaz. Çocuğun ırkı yoktur. Her hangi bir çocuk da olsa yapardı onu. İllaaa Suriyeli diye ayırmana gerek yok.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER