Gündem
  • 25.1.2020 21:59

Buldan: ''Elazığ Kürt mü'' diye arıyorlar

Buldan: Acıların dili dini ırkı yoktur

Pervin buldan, depremden sonra internet kullanıcılarının, Google'da en çok ''Elazığ Kürt mü'' araması yapmasını eleştirdi.

Elazığ'da yaşadığımız depremin yaraları sarılmaya devam edilirken, sosyal medyada farklı bir konu tartışma konusu oldu.

Bazı Twitter kullanıcıları, yaşanan depremin ardından, Google'da en çok yapılan aramanın ''Elazığ Kürt mü?'' sorusu olduğunu iddia ederek veriler paylaştı.

Gün boyunca farklı kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımlara da çeşitli kesimlerden tepkiler geldi.

"ACININ IRKI OLMAZ, BİR BÜTÜNÜZ"

HDP HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da konuya ilişkin bir tweet paylaştı. Acıların dili,dini,ırkı olmadığını söyleyen Buldan, paylaştığı tweette,  ''Elazığ’da ki depremden sonra Google’da en çok aranan “Elazığ Kürt”mü sözcüğü olmuş.Herkes şunu iyi bilsin ki Türküyle,Kürdüyle,Ermeni Süryanisiyle,Lazı,Arabı,Çerkez’iyle bir bütünüz." ifadelerine yer verdi.

Yalanı ilk HDP'li Buldan ortaya attı

Sosyal medyadan tartışmaya neden olan 'Elazığ Kürt mü' araması yapıldığı iddiasını ilk kez gündeme getiren Pervin Buldan olması manidar karşılandı.

Google'da öyle trend olan bir arama yok!

'Elazığ Kürt mü'  ifadesi, HDP'lilerin gündeme getirmesine rağmen son arama trendlerinde bile listede olmadığı görüldü.

Trend olmasa da en çok arama Diyarbakır'dan

Öte yandan aramaların en çok Diyarbakır bölgesinden yapılması dikkat çekerken, bu provokasyonun terör örgütü PKK'nın ve siyasi uzantısı HDP'nin Türk-Kürt ayrıştırması için ortaya attığı bir algı operasyonu olarak değerlendirildi.

PKK'lılar dün de Alevi-Sünni provokasyonuna girişmişti

Dün de ayrıştırmak için aynı provokasyona girişen PKK'lı bir hesap, Alevi-Sünni provokasyonu yapmış ancak Alevi ve Sünni vatandaşlar bu oyuna gelmemişti.

İLGİLİ HABERLER