Sağlık
  • 19.1.2021 10:56

Burun estetiği ameliyatı sırasında can verdi

Manolya masadan kalkamadı! Estetik için gelmişti..

 Burun ameliyatı için Paris’ten İstanbul’a gelen Manolya Oktay’ın, anestezi sonrası nabzı durdu. 40 gün yoğun bakımda tedavi gören genç kız, hayatını kaybetti. Akılalmaz estetik ameliyat faciası bir aileyi adeta sarstı. Burnunu geçireceği operasyonla değiştirmek isteyen Manolya Oktay'ın anestezik müdahale sonrasında başına gelenler ve verdiği yaşam savaşı son dönemde plastik cerrahide artan benzer son dakika vakalarına bir kez daha dikkat çekti. Manolya'nın ailesi, hastaneden şikâyetçi oldu.

Kasım ayında burnundaki görüntüden rahatsız olan Manolya Oktay Paris'ten kısa süreli bir sağlık seyahati planlayarak İstanbul'a geldi. Estetik ameliyat geçirmek için geldiği hastanede 40 günlük bir yaşam savaşının ardından cenazesinin çıkacağından habersiz olan Manolya Oktay tam bir facia yaşadı. Yattığı estetik operasyon masasında kendisine uygulanan anestezik müdahale kalbini durdurdu ve sonrasında yaşananlar Oktay ailesinin adeta sonu oldu.

İşte ünlü hastaneden gelen son dakika haberi ve Manolya'nın başına estetik ameliyat faciasının tüm detayları;

İSTANBUL'DAN SON DAKİKA HABERİ: ESTETİK İÇİN GELDİ CANINDAN OLDU

Manolya Oktay, 24 yaşındaydı ve Fransa'nın başkenti Paris'te ikamet ediyordu. Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi olan genç kız, burnunun şekil bozukluğundan şikâyetçiydi. Ailesine estetik ameliyat olmak istediğini söyledi. Ailesi, İstanbul'da bulunan özel bir hastane ile görüşme sağlayıp ameliyat için gerekli anlaşmaları yaptı.

165 BİN LİRALIK FATURA KESİLDİ

Aynı gün ameliyat masasına yatan genç kız, anestezi verildikten sonra iddiaya göre kalp ritmi artarak fenalaştı. Doktorların müdahalesinin ardından genç kız yoğun bakımda tedavi altına alındı. Yine iddiaya göre Manolya Oktay, nabzı durduğu ve beynine oksijen gitmediği için bitkisel hayata girmişti.

40 GÜN YOĞUN BAKIMDA KALAN KIZIN CESEDİ AİLEYE VERİLDİ

40 gün boyunca yoğun bakımda tedavi altına alınan genç kızın ailesine, hastane geçtiğimiz günlerde 165 bin liralık bir fatura kesti. Faturanın ödenmesini isteyen hastane yetkilileri, aileden ücreti tahsil ettikten sonra genç kızın cansız bedenini aileye verdi. Kızının öldüğünü o an öğrenen anne sinir krizi geçirdi.

İLGİLİ HABERLER