Gündem
  • 19.2.2020 21:41

CHP'den olay açıklama... Erdoğan'ı indirecek tank ve top henüz icad edilmedi

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, hem basın mensuplarının hem de AK Partililerin ağzını açıkta bırakan bir kelam etti.
Altay, "Cumhurbaşkanını kimse oradan indiremez. Buna gücü yetecek bir tank, top henüz icat edilmemiştir" dedi.

CHP'den olay açıklama... "Erdoğan'ı oradan indirmeye gücü yetecek bir tank, top henüz icat edilmedi"

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündeme dair çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, son dönemde gündeme getirilen "darbe" söylentileriyle ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Engin Altay, "Cumhuriyet Halk Partisi’nin varlığında, Erdoğan’ı, daha doğrusu seçilmiş Cumhurbaşkanını kimse oradan indiremez. Buna gücü yetecek bir tank, top henüz icat edilmemiştir" dedi.

Altay, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Bundan sonra kimse ama kimse, ne asker ne sivil, kimse darbe yapmayı aklından bile geçirmesin. Recep Tayyip Erdoğan bir darbeyle oradan inmeyecektir, inemez. Böyle bir şeye tevessül edilirse Erdoğan’dan ve Ak Parti’den önce Cumhuriyet Halk Partisi o girişim karşısında görevini yapar. Göğsünü siper eder. Elbet Erdoğan oradan inecek. İnşallah çok kısa bir sürede yapılmasını beklediğim seçimlerde sandık marifetiyle Recep Tayyip Erdoğan oradan inecek. Ama Cumhuriyet Halk Partisi’nin varlığında, Erdoğan’ı, daha doğrusu seçilmiş Cumhurbaşkanını kimse oradan indiremez. Buna gücü yetecek bir tank, top henüz icat edilmemiştir."

"HİÇBİR HUKUKİ YANI YOKTUR"

Altay, dün akşam Osman Kavala hakkında, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen bir başka soruşturma kapsamında TCK’nin 309. maddesi uyarınca Anayasal Düzeni Bozmaya Teşebbüs suçundan verilen gözaltı kararıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na seslendi.

Altay, Osman Kavala'ya dün akşam İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen gözaltı kararına, "Erdoğan’ın talimatıyla saray yargısı tarafından alınmıştır. Hiçbir hukuki yanı yoktur" değerlendirmesini yaptı.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER