Asayiş
  • 4.12.2020 23:55

Deterjan fabrikasındaki yangın binalara sıçradı

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde deterjan ve temizlik malzemeleri üreten bir fabrikada çıkan yangın çevredeki iki binaya sıçradı. İtfaiyenin zamanında müdahalesiyle diğer binalardaki yangından kısa sürede kontrol altına alınırken, 100 yaşındaki bir kadın son anda kurtarıldı.

Deterjan fabrikasında yangın, dumanlar gökyüzüne yükseldi (2) - Son Dakika

Edinilen bilgiye göre; saat 16.390 sıralarında Pamukkale ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde faaliyet gösteren deterjan ve temizlik malzemeleri üretim fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Son dakika: Deterjan fabrikasında feci yangın! - Haberler - Son Dakika  Haberler

Kimyasal maddelerin tutuştuğu yangın, kısa sürede büyüdü. Gökyüzüne yükselen alevler ve siyah dumanlar şehrin birçok yerinden göründü.

Deterjan fabrikasında çıkan yangın çevredeki binalara sıçradı - Haberler

Çevredeki iki binanın dış cephelerine sıçrayan yangın, büyük koru ve paniğe neden oldu.

Yangın nedeniyle bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

denizlihaber.com - Denizli Haberleri Fatih'te deterjan fabrikası alev alev  yandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi

Yangına kısa sürede müdahale eden itfaiye ekipleri, çevre binalardaki yangınların iç kısımlara sirayet etmesini engelledi.

Denizli'de deterjan fabrikası alev aldı: Yangın çevredeki evlere sıçradı

Bu binalardan birisinde yaşayan 100 yaşındaki kadın, son anda kurtarıldı. Zaman zaman patlama seslerinin geldiği yangına, itfaiyenin müdahalesi sürüyor.

Yangın nedeniyle bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yangına kısa sürede müdahale eden itfaiye ekipleri, çevre binalardaki yangınların iç kısımlara sirayet etmesini engelleri. Bu binalardan birisinde yaşayan 100 yaşındaki kadın, son anda kurtarıldı. Zaman zaman patlama seslerinin geldiği yangına, itfaiyenin müdahalesi sürüyor.

Patlamalar korkuya neden oldu

Alev ve siyah dumanların gökyüzüne yükseldiği yangında, sık sık yaşanan patlamalar korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Yanan binanın çevresinde park halinde olan araçlar, bölgeden uzaklaştırıldı. Yanma tehlikesiyle karşı karşıya kalan binalardan son anda çıkmayı başaran vatandaşlar, büyük korku ve panik yaşadı.

Deterjan fabrikasında çıkan yangın çevredeki binalara sıçradı - Haberler

Bu kişilere alanda görevli 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından müdahale edilirken, polis de herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için güvenlik çemberine alınan bölgeye kimsenin girmesine izin vermedi.

Deterjan fabrikasında yangın, dumanlar gökyüzüne yükseldi (2) - Son Dakika

Denizli Valisi Ali Fuat Atik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yangın bölgesine gelerek, çalışmaları yerinden yönetti.

Deterjan fabrikasında yangın, dumanlar gökyüzüne yükseldi (2) - Son Dakika

Metrelerce yükselen alevler ve şiddetli patlamaların yaşandığı yangın, yaklaşık 2 saat süren yoğun çalışma sonucu kontrol altına alındı.

Deterjan fabrikasında yangın, dumanlar gökyüzüne yükseldi - Ek fotoğraflar  - Haberyum

Soğutma çalışmalarının devam ettiği yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Denizli'de deterjan fabrikasında meydana gelen yangın kontrol altına al...  - Asayiş - Kamu Haber

İLGİLİ HABERLER