Gündem
  • 22.10.2019 15:27

Ekrem İmamoğlu HDP’ye diyet ödemeyi sürdürüyor

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, PKK ve uzantısı HDP’ye olan yakınlığıyla bilinen ABD yanlısı sözde gazeteci Aslı Aydıntaşbaş’ı Kent Konseyi üyesi olarak atadı.

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim vaatleri arasında da bulunan Kent Konseyi yaklaşık 3 gün önce kuruldu. İstanbul'u "katılımcı bir anlayışla yönetebilmek amacıyla" hayata geçirildiği iddia edilen konseyin başkanlığına ise mimar Tülin Hadi seçildi.
 
İmamoğlu HDP’ye diyet ödemeye devam ediyor! Üye olarak atadığı kişi büyük tepki çekti!..

PYD/YPG detekçisi de üye oldu

Takvim'in haberine göre, konsey üyeleri arasında PYD/YPG terör örgütlerine olan sempatisiyle bilinen sözde gazeteci Aslı Aydıntaşbaş'ın da olması tartışmaları beraberinde getirdi. Aydıntaşbaş, FETÖ'nün kumpaslarında büyük görev üstlenmiş ve imza attığı haberlerle gerek yurt içinde gerek yurt dışında Türkiye karşıtı propagandanın bir parçası olmuştu.

HDP’lileri öve öve bitiremedi

İmamoğlu'nun kent konseyi üyeleri arasına seçtiği gazeteci Aslı Aydıntaşbaş, seçim süreci boyunca HDP'lilere methiyeler düzmesiyle biliniyor. Aydıntaşbaş, terör bağlantısı tespit edilen Selçuk Mızraklı'nın adaylığını "çok isabetli" olarak değerlendirmiş, Mızraklı'yı "profesyonel ve tecrübeli" olarak tanımlamıştı.

Aydıntaşbaş, bir diğer HDP'li Gülten Kışanak'ı da makamında ziyaret etmiş, terör sempatizanı Kışanak için sosyal medya hesabından güzellemeler yapmıştı.

Ölen PKK’lıyı aklamaya çalıştı

Aslı Aydıntaşbaş, Twitter hesabı üzerinden Sur'da güvenlik güçlerimiz tarafından öldürülen bir PKK mensubunu gazeteci diye masum gösterme ve aklama çabası içerisine girdi.

İşte Aslı Aydıntaşbaş'ın savunduğu Rohat Aktaş'ın ölmeden önce Twitter hesabı üzerinden yaptığı bazı paylaşımlar:

Aydıntaşbaş'ın teröristlere kol kanat geren paylaşımı:

"PYD tek silah atmadı"

İmamoğlu'nun kent konseyine seçtiği Aydıntaşbaş, sadece HDP'lilere ve PKK'lılara methiyeler düzmekle kalmadı, aynı zamanda terör örgütlerine de kalkan oldu. Ülkemizi doğrudan hedef alan ve vatandaşlarımızın ve güvenlik güçlerimizin can güvenliğini tehdit eden teröristlere kol kanat geren Aydıntaşbaş, PYD'yi savunarak "Türkiye'ye tek bir silah atmadılar" dedi.

ABD maşası!

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Binali Yıldırım ile birlikte yaptığı ortak açıklamasında "Türkler'in Amerika'dan daha iyi bir dostu yok" ifadesini kullanmıştı.

Aslı Aydıntaşbaş, Biden'ın sözlerini Twitter adresinden "Ankara'da söylemesi gereken her şeyi söylemiş" ifadeleriyle paylaşarak Biden'a destek vermişti.

İmamoğlu’na tepkiler çığ gibi

Aydıntaşbaş'ın İBB Kent Konseyi üyesi yapılmasına sosyal medyadan da tepki yağdı. Twitter kullanıcıları Aydıntaşbaş'ın üye yapılmasına ilişkin "yapana da yaptırana da yazıklar olsun" yorumunu yaptı.

“Biri ABD’ye meydan okur, diğer gözüne girmek için...”

İmamoğlu'nun Aydıntaşbaş seçimine tepki gösteren bir başka sosyal medya kullanıcısı ise "Birileri ABD ve ABD Başkanı'na meydan okumak için Hakan Atilla'yı Borsa İstanbul Genel Müdürü yapar. Birileri de ABD Başkonsolosu'nun gözüne girebilmek için PYD-YPG destekçisi Aslı Aydıntaşbaşı bir yerlere getirir. Diyeceklerim bu kadar." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)

  • - CUMHUR

    Eşşek derisi gibi sürat var mahlûkat ta. Pislik tam pislik

  • - O kadın alçağın biridir

    Apo bile bu kadından daha merhametlidir

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER