Gündem
  • 25.1.2020 12:39

Elazığ'dan 12 saat sonra sevindiren haberler!

2'si çocuk 8 kişi kurtarıldı

AFAD açıkladı! İki kişi daha enkaz altından çıkarıldı

AFAD'dan yapılan açıklamada "Biri Elazığ merkezde biri Maden ilçesine bağlı Gezin'de olmak üzere iki kişi daha enkaz altından kurtarıldı" denildi.

AFAD'ın twitter hesabından, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Elazığ'da görev yapan arama kurtarma ekiplerimiz az önce biri Gezin'de, biri de merkezde olmak üzere, iki kişiyi daha enkaz altından sağ olarak kurtarmıştır." ifadelerine yer verildi.

Elazığ'dan 12 saat sonra sevindiren haber!

Elazığ'ın Maden ilçesine bağlı Gezin köyünde enkaz altından 12 saat sonra bir kişi daha çıkarıldı.

Dün akşam 20.55'te yaşanan 6,8 şiddetindeki depremde en çok can kaybının yaşandığı Elazığ'da can kayıpları artmaya devam ederken, 50 metre arayla yıkılan 2 binada yapılan çalışmalar sonucu birer saat arayla 2 kadın kurtarıldı.

Elazığ’da meydana gelen depremde yıkılan 5 katlı apartmanın enkazından iki kadın birer saat arayla sağ çıkarıldı.

Merkez üssü Sivrice olan 6.8 şiddetindeki depremde Elazığ merkezde bazı binalar tamamen çöktü. Mustafa Paşa Mahallesi’nde ise 50 metre arayla alt katları dükkan 5 katlı 2 bina da çöktü..

7 ve 8 saat sonra enkazdan 2 kadın çıkarıldı

Arama kurtarma ekipleri 50 metre arayla yıkılan 2 binanın birinde ses aldı.Yapılan çalışmada birer saat arayla 2 kadın kurtarıldı.

Depremden 7 ve 8 saat sonra enkazdan çıkarılan yaralılar ambulansla Fırat Üniversitesi hastanesine kaldırıldı.

Enkazda arama çalışmaları sürüyor.

İLGİLİ HABERLER