Gündem
  • 13.2.2020 10:13

Erdoğan hükümeti eleştiren paşaya patladı!.. Kes ulan

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, geçmiş dönemli ilgili çok çarpıcı bir olayı köşesine taşıdı.. İlker Başbuğ'un son zamanlardaki çıkışlarıyla birlikte bir dönem Türkiye'ye damgasını vuran ve büyük sorun çıkartan paşalar vesayeti tekrar gündeme geldi.
O dönemde Başbakan olan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan sırf başı kapalı diye GATA'daki bir hastayı ziyareti engellenmişti..Paşalar bağlı oldukları Başbakanı MGK toplantılarında adeta hesaba çeker olmuşlardı.
İşte o dönemde Erdoğan masayı yumruklayıp bu düzeni bozdu.

ERDOĞAN’IN PAŞALAR SAVAŞI

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, Nejat Uygur’u GATA’da tedavi gördüğü sırada ziyaret etmek istediklerinde “Başbakan’ın eşi gelmesin” cevabının verildiğini anlatırken, bir an sesinin tonu değişti. Başbakan olmuşsunuz ancak eşiniz başörtülü diye askeri hastanede hasta ziyaretine götüremiyorsunuz.

Erdoğan bunu hatırlattıktan sonra, “Tabii ondan sonra toplanan YAŞ biraz tatsız geçti” dedi.

O dönem başbakan olan Erdoğan’ın bunun üzerine Genelkurmay Başkanı’nı aradığı ve sert bir dille uyardığı biliniyor. Ancak Erdoğan’ın Genelkurmay başkanlarına yönelik sert çıkışları sadece bu değil. Birkaç anekdotu paylaşmak istiyorum.

27 Nisan e-muhtırası verildiğinde telefonuna çıkmayan Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, AK Parti’nin açıklama yapacağı duyurulunca 28 Nisan günü Erdoğan’ın telefonuna geri dönüş yapıyor. Erdoğan’ın ilk sözü “Paşa, bu ülkeyi sen mi yöneteceksin, yoksa ben mi?” oluyor.

Bir MGK toplantısında ise Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur hükümeti itham eden bir konuşma yapıyor. Başbakan’ın uyarmasına rağmen Eruygur aynı tonda konuşmasını sürdürünce, Erdoğan masaya vurup “Kes ulan!” diye bağırıyor.

Şener Eruygur ile ilgili görsel sonucu

Şener Eruygur ile ilgili görsel sonucu

ŞENER ERUYGUR

Balyoz darbe planı yargılamasında 102 asker tutuklanınca Genelkurmay Başkanı ık Koşaner, soluğu Dolmabahçe’de Erdoğan’ın yanında alıyor. Erdoğan da gelişmeden dolayı rahatsız ancak Koşaner o denli sert bir üslupla konuşuyor ki, Başbakan bundan rahatsız oluyor. Başbakan’ın bunu hissettirmesine rağmen Koşaner aynı tonda konuşmasını sürdürünce Erdoğan“Otur oturduğun yerde, ne yapacaksın? Bizi cemselere doldurup Selimiye Kışlası’na mı götüreceksin” diye uyarıyor.

Şener Eruygur ile ilgili görsel sonucu

Askerlerin temel yanlışı burada yatıyor. Onlar FETÖ’yü değil, Erdoğan’ı tasfiye etmeye çalıştılar. Oysa muhtıra verip partisini kapatmaya kalkışmak yerine Erdoğan’la işbirliği yapmayı tercih etselerdi FETÖ, TSK’da bu denli etkili olamazdı.

İLGİLİ HABERLER