Ekonomi
  • 25.3.2020 12:24

Erdoğan o ürünün reklamı için talimat verdi

Erdoğan bordan üretilen el dezenfektanının reklamı için talimat verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısını telekonferansla yaparken Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'e bordan üretilen el dezenfektanının reklamının yapılmasını söyledi.

Kabine üyeleriyle telekonferans yöntemiyle görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bordan üretilen el dezenfektanının reklamının yapılması için Bakan Fatih Dönmez'e talimat verdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle devlet işlerini bakanlarla internet üzerinden yaptığı görüşmelerle yürüten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o anlara ait videosu paylaşıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bordan üretilen el dezenfektanının reklamı için talimat verdi

Bakan Fatih Dönmez'e talimat verdi

Erdoğan'ın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile yaptığı görüşmede bor madeninden üretilen el dezenfektanı konuşuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, el dezenfektanları için reklam kampanyası yapılması talimatını da verdi.

Kurallara uygun değil

Görüşmenin devamında Bakan Dönmez elini bor katkılı dezenfektan ile temizlerken Cumhurbaşkanı ise bu temizlemenin kurallara uygun olmadığı yönünde uyarıda bulundu ve doğru yöntemi gösterdi.

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    ETİ madencilik tarafından üretilen borlu çamaşır deterjanı beğenilmedi zira bor granüllerinin erimesi için suyun en az 40 C derece olması lazım; bunu düşük sıcaklıkta el yıkarken nasıl kullanacaksınız bor çözünmeyecek pütür pütür çöp olacak.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER