Gündem
  • 9.12.2019 13:04

Fuat Oktay 2020 yılı büyüme hedefini açıkladı: Hedef yüzde 5 olarak belirlenmiştir

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Son çeyrekte de önemli bir sıçrama ile büyümenin artmasını ve 2019 yılını yüzde 0,5 oranında pozitif bir büyüme ile kapatmayı öngörüyoruz. 2020 yılı büyüme hedefimiz yüzde 5 olarak belirlenmiştir" dedi.

Meclis Genel Kurulunda, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2018 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine başlandı.

Genel Kurul, TBMM Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında toplandı. Şentop, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Genel Kurulda, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2020 yılı bütçesine ilişkin sunumun yaptı.

Oktay, "Son çeyrekte de önemli bir sıçrama ile büyümenin artmasını ve 2019 yılını yüzde 0,5 oranında pozitif bir büyüme ile kapatmayı öngörüyoruz. 2020 yılı büyüme hedefimiz yüzde 5 olarak belirlenmiştir" dedi.

Yorumlar (3)

  • - CUMHUR

    Ekonomi bilmiyorlar hesap kitap bilmiyorlar ne diyor atanmış bürokrat "Son çeyrekte de önemli bir sıçrama ile büyümenin artmasını ve 2019 yılını yüzde 0,5 oranında pozitif bir büyüme ile kapatmayı öngörüyoruz diyor ekonomiyi bütçe yapmayı bırakın daha ondalık sayıları bile tercüme edemiyorlar hesap uzmanına ihtiyaçları var ülkenin ekonomisi bunun için batakta; yüzde 0,5 demek ben binde 5 büyüyeceğim demektir bu patinajdır çöküştür yerinde saymaktır hani yeni sistemde çağ atlayacaktık ne oldu külliyedeki kağıt üstündeki hesap çarşıya pazara uymadı mı.

  • - CUMHUR

    Bu senede soğanı 10 tl ye yiyeceğiz zira Anayasa gereği çiftçi,e % 2 teşvik vermeleri gerekirken yine çiftçinin rızkından çalmışlar sadece % 1,3 teşvik vereceklermiş muhalefetin ağzına meze verdiler hani başkanlık sistemi ile bu memleket uçacaktı külliye cephesinde yeni bir şey yok aynı tas aynı hamam eski sistem daha iyi idi kimin ne kadar fazla harcama yapacağına millet adına parlamento karar veriyordu şimdi tek adam kasayı boşaltıyor.!.

  • - EKONOMİST

    Klıçdaroğlu Bütçe görüşmesinde konuşacak diye korkularından RTE nin konuşması ile aynı saate getirmişler milletim ekonominin durumunu öğrenemeyecek ama Allah biliyor bunu unutmuşlar.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER