Gündem
  • 30.11.2021 19:06

Garo Paylan'ın HDP'nin dağa kaçırdığı çocukla fotoğrafı ortaya çıktı

Diyarbakır HDP binası önünde kardeşi için nöbet tutan Zekiye Bozdağ, "Garo Paylan, benim kardeşimi kandırdı. Hediye paketi gibi süsleyip onu kandırarak dağa göndermiş” dedi.

Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önündeki, çocuklarının HDP tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığını düşünen ailelerin evlat nöbeti 821'inci gününde devam ediyor.

Ailelerin kararlı duruşu devam ederken, dağa kaçırılan gençlerden biri ile ilgili yeni bir ayrıntı ortaya çıktı.

GARO PAYLAN İLE FOTOĞRAFI ORTAYA ÇIKTI

HDP’li Garo Paylan’ın, ailesi nöbette olan Süleyman Çetinkaya ile fotoğraf çektirdikten 5 ay sonra PKK’ya teslim edildiğine dair fotoğraf ortaya çıktı.

821 gündür HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbeti tutan abla Zekiye Bozdağ, Garo Paylan’a tepki gösterdi. Abla Bozdağ, "Bu çocuğun görüntüleri niye sizden çıkıyor?" diye sert tepki gösterdi.

 

Garo Paylan ın HDP nin dağa götürdüğü çocukla fotoğrafı ortaya çıktı #1


 

 

"HDP'LİLER KARDEŞİMİ KANDIRDI"

HDP’li milletvekili Garo Paylan'ın, kardeşini kandırıp dağa gönderdiğini iddia eden abla Bozdağ, “Benim kardeşim 30 Ağustos 2019’da HDP'liler tarafından kandırılarak dağa gönderildi. Bizim, kardeşimden sonra ilk geldiğimiz kapı HDP kapısıdır. HDP'liler gençlik kolları benim kardeşimi kandırıp dağa gönderdiler. Bu kapıya gelip sorduğumuzda, ‘tanımıyoruz, bilmiyoruz, bizim bu çocuktan haberimiz yok’ dediler. Peki bu çocuğun niye sizden görüntüleri çıkıyor?

 

Garo Paylan ın HDP nin dağa götürdüğü çocukla fotoğrafı ortaya çıktı #2


 

 

"HDP'DEN KARDEŞİMİ İSTİYORUM"

Milletvekili Garo Paylan, benim kardeşimi dağa gönderdi. Garo Paylan, benim kardeşimi kandırdı. Hediye paketi gibi süsleyip, onu kandırarak dağa göndermişler. Ben burada HDP'den kardeşimi istiyorum. 2 buçuk yıldır buradayım, vazgeçmiyorum. Kendisi Meclis'te kürsülerde oturuyor, seçim yapıyor. Çocuklarımızı dağa mahkum ediyorlar.” diye konuştu.

 

Garo Paylan ın HDP nin dağa götürdüğü çocukla fotoğrafı ortaya çıktı #3


 

 

"BURASI KANDİL!İN MERKEZİDİR"

HDP’nin Kandil’in ana merkezi olduğunu ve onun için kardeşini HDP’den istediğini belirten abla Bozdağ, “Burası Kandil'dir. Burası bir siyasi parti değil. Burası Kandil'in ana merkezidir. Bütün çocukları burada kandırıp dağa gönderiyorlar. Bütün bu aileler HDP'den çocuklarını istiyor. Haklı bir şekilde. Biz çocuklarımızı HDP'den istiyoruz. HDP bizim çocukları kandırıp dağa gönderiyorlar. Herkes artık uyansın, görsün bu gerçekleri. Kimse keyfiyle gelip burada oturmuyor. Hiç kimse, kimseyi burada zorla oturtmuyor. Herkes çocuklarını istiyor. Bu bir gerçektir. Buradaki bütün insanların çocukları dağdadır. Bu çocukları dağlara mahkum edenler de HDP'dir. Bütün bu aileler çocuklarını HDP'den istiyor. Ben de kardeşimi HDP'den istiyorum. HDP benim kardeşimi kandırdı, dağa gönderdi. 2 buçuk yıldır ben bu kapıdayım. Vazgeçmiyorum. Kardeşimi istiyorum HDP'den.” şeklinde konuştu.

Yapılan açıklamanın ardından aileler. ‘Kahrolsun HDP’ sloganı atarak nöbetlerine kaldıkları yerden devam etti.

İLGİLİ HABERLER