Ucuz uçak bileti ile sık geziliyor

Ucuz uçak bileti ile sık geziliyor
16.3.2017 - 22:17

Türkiye’nin Dünya’ya açılan en önemli ulaşım aracı olan uçak eyahati için tercih edilen hava yolu şirketlerinin büyük bir kısmı yerli hava yolları olsa da, aynı oranda yabancı hava yolu firmalarının da özellikle destinasyon bazlı fiyat avantajı sunduğu noktalarda, tercih edilme oranı artıyor.

 Milli gururumuz Turkish Airlines (Türk Hava Yolları - THY) başta olmak üzere, Pegasus Hava Yolları; THY iştiraki olan Anadolu Jet, THY ortaklığındaki Sun Express, Atlas Global Hava Yolları, Onur Air ve Bora Jet; Türkiye’deki yerel yedi hava yolu şirketi olma özelliğinde ve bunlardan Anadolu Jet hariç tümü, yurt dışı uçak bileti satışı gerçekleştiriyor.

 Bu hava yollarına ek olarak başta Avrupa ve Orta Doğu şirketleri olmak üzere, Dünya’nın birçok uçak yolcu taşımacılığı firması da başta İstanbul ve Antalya olmak üzere Türkiye’ye seferler düzenliyor. Başlıcaları sıralamak çok zor olsa da; Lufthansa, Qatar Airways, KLM, Delta, Air France, Jett, Ukraine Airlines, Turkmenistan Airlines, Wizz Air, British Airways, Fly Dubai, Singapoure Airlines, China Airlines, Ethiad, Agean Airlines, Italian Airlines, Swiss, Iran Airlines, Easy Jet gibi onlarca şirket Türkiye uçuşları gerçekleştirmekte.

 Özellikle, özel hava yolu şirketlerinin yaptığı kampanyalar sayesinde en uygun uçak bileti fırsatlarını takip eden ciddi bir gezgin kitlenin oluştuğu ülkemizde, bu düşük fiyatlı erken rezervasyon kampanyaları sayesinde çok uygun fiyatlara yeni ülkeler keşfetme fırsatları yakalanıyor.

 Yeri geliyor yurt içinde 19 ya da 29 TL’den bulunabilen uçak biletleri, aynı şekilde yurt dışı için de 29 Euro’dan başlayan kampanyalı fiyatlarla yakalanabiliyor. Bunun için firmaların kampanya dönemlerinde web sitelerini takip eden kullanıcıları aynı zamanda, skyscanner veya turna.com gibi birçok firmanın kampanyalarını kıyaslayan siteleri de sıklıkla ziyaret etmekteler.

 Türkiye’den yurt dışına en çok bilet satışı gerçekleştirilen hat ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ercan Havalimanı doğrultusunda olan seferler. KKTC’yi; Almanya, Hollanda, Yunanistan ve Katar takip ediyor. Uzaklara yönelik en geniş uçuş ağı ise Amerika Birleşik Devletleri, Tayland ve Hindistan yönlerinde. Yakınlarda Yunanista, Gürcistan, Ukrayna, Rusya ve Balkan ülkelerinin de yoğunluğu görülebiliyor. Yeni hatlar arasında en çok satış ise Küba uçak bileti arayışlarında görülüyor.

 Seyahat tercihlerini sık gezmekten, her fırsatta yeni yerler görmekten yana yapanların, en büyük önceliği ucuz uçak bileti fırsatları olurken; bunun için sosyal medyayı ve kampanya forumlarını; elbette uçak bileti satış sitelerin takip etmek işin sırrı olarak açıklanıyor.

 

GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;