Gündem
 • 24.2.2020 22:30

HDP'nin çağrısına İYİ Parti'den şok cevap! Topu CHP'ye attı

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin CHP’ye yaptığı "ittifakı gizlemeyelim" çağrısı ittifakın diğer ortağı İYİ Parti’yi telaşlandırdı. Pervin Buldan’ın "ittifakı açık açık söyleyelim" çağrısına İYİ Parti’den cevap geldi. "Bu konuya CHP cevap versin" diyen İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu HDP ile bir birliktelik kurmadıkları iddiasını da sürdürdü.

Terör örgütü PKK'nın siyasi konumunda bulunan HDP'nin CHP'ye yaptığı "ittifakı gizlemeyelim" çağrısı ittifakın diğer ortağı İYİ Parti'yi telaşlandırdı. "Bu konuyu CHP açıklasın" diyen İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu HDP ile bir birliktelik kurmadıkları iddiasını da sürdürdü.

HDP'nin çağrısına İYİ Parti'den cevap! Topu CHP'ye attı

Ağıralioğlu, şu ifadeleri kullandı:

CHP cevabını versin. Biz durduğumuz yerde duruyoruz. HDP bizim ittifak bileşenlerimizden birisi değil. Terörle arasına mesafe koyamayan bir siyasal organizasyon Türkiye partisi olamaz. HDP önce PKK ile şeffaflaşsın PKK ile arasına mesafe koysun örtülü, örtüsüz gizli kapaklı ne diyorsa bu imaların arkasında esas HDP'nin problemi PKK ile olan örtülü, örtüsüz dolaylı, direk, gizli, açık irtibatını ittifakını nihayetlendirmelidir. Önce çocuklarımızın katillerine katil demeyi öğrenecekler. Ondan sonra siyasi değerlendirmelerin üzerine bir cümle kurabiliriz.

HDP ile yakınlaşma İYİ Parti'de istifaları getirdi

Yavuz Ağıralioğlu HDP ile ittifakı kabul etmese de parti içindeki bir çok isim HDP ile yapılan yakınlaşmadan rahatsız olduğu için istifa etmişti.

Buldan'ın çağrısı

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan'dan CHP'ye "gizli' ittifakı" resmileştirme çağrısı gelmişti. Buldan, "İttifaklar şeffaf olmalı, açık olmalı, insanlar kimin kiminle ittifak yaptığını bilmeli ve tercihini buna göre yapmalı. Birlikte görüntü vermeli ve hiçbir şeyden korkmamalı. CHP'nin çekingenliğinden çıkması gerek. Cesarete ihtiyaç var bence" demişti.

Yorumlar (5)

 • - CUMHUR

  Ebeni söyle sana kim olduğunu söyleyeyim demiş atasözü

 • -

  çaklalar bir pay için bir birlerine kıracak gibi gözüküyor hihihihihihihih

 • - CUMHUR

  "Sözün Özü" Hdp demiş ki Chp ye aşkımızı gizlemeyelim bakın ebemiz Akşener de burdayken açıklayalım yavrumuz Ekrem kendini öksüz yetim hissetmesin

 • - CUMHUR

  Kucağına oturduğu Hdp den nurtopu gibi bir çocuk doğuran Chp nin Ebeside Meral Akşener di çocuk istanbul un başbelası oldu istanbul u yedi bitiremedi yemeye devam ederken hikaye devam edecek

 • - CUMHUR

  Kucağına oturduğu Hdp den bir çocukları oldu yunan Ekrem ebeside Akşener

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER