Asayiş
  • 5.3.2021 16:02

Helikopter şehitlerimize hakaret yağdıran şerefsiz kadın yakalandı

Bitlis helikopter kazası şehitlerine canlı yayında küfürler yağdırmıştı! Harekete geçildi...

Son dakika haberine göre; sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında Bitlis'teki helikopter kazasında şehit olan askerlere hakaret eden genç kız gözaltına alındı. Giresun'da ikamet ettiği öğrenilen kadın Samsun'da yakalandı.Bitlis'teki helikopter kazasında şehit olan 11 asker Türkiye'nin yüreğini dağladı. Milyonlar kara haber ile yasa bürünürken, Yonca B. isimli şahıs sosyal medya canlı yayınında şehitlere alenen küfür etti. Ekipler genç kız için harekete geçti. Yonca B. Samsun'da gözaltına alındı.

BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Yonca.B'nin (24) bir sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı canlı yayında şehitlere hakaret ve küfür etmesi tepki çekti. Canlı yayındaki küfürler sonrası genç kadın hakkında çok sayıda kişi yetkililere çağrı yaptı.

SAMSUN'DA GÖZALTINA ALINDI

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri genç kadını gözaltına almak için harekete geçti. İkamet adresi Giresun olan kadının Samsun'da olduğu belirlendi.

Gözaltına alınan Yonca.B., Güvenlik Şube ekiplerine teslim edildi.

Sosyal medyada gündem olan ve büyük tepki gören Yonca B.'nin, olayın ardından profil fotoğrafını Türk Bayrağı olarak değiştirdiği görüldü.

NE OLMUŞTU?

TikTok hesabından eğlendiği anları paylaşan bir genç kıza, bir takipçisi şehitlerinin olduğunu hatırlattı. Bu hatırlatma genç kızı adeta çılgına çevirdi. Yayın sırasında genç kız, "S….. git. A… k..duğum oğlu. Çok da s.k.meydi bu saatten sonra şehit, mehit. Biz de üzüldük, biz de ağladık ama hayat devam ediyor. Ömür bir günlük dünya, belki ben yarın öleceğim. Ben eğlenmek zorundayım. Başımız sağ olsun, çok üzüldük, ağladık yeter yani a… s..tuğumun oğlu. Madem şehit var TikTok izlemeye girmeyeceksin. Şerefsiz, bulurum seni." dedi.

"BEN TÜRK BABANIN KIZIYIM"

Görüntülerin yayılmasının ardından yeniden bir açıklama yapan genç kız, "Üzerime atılan bu iftirayı kabul etmiyorum. Beni gerçekten çok üzdü. Ben orada şehitlere asla küfretmiyorum. Ben Türk babanın, Türk kızıyım. Ben bayrağıma, milletime, şehitlerimize kanımı verecek kadar çok saygı duyuyorum. Böyle bir karalama yaptığınız için ben çok üzgünüm. Yanlış anlaşıldığım için çok üzgünüm, asla korkumdan değil." ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada şehitlerimize hakaret eden genç kız gözaltına alındı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Tayfur KARA

İLGİLİ HABERLER