Gündem
  • 11.9.2019 15:02

İçişleri Bakanlığından flaş 'hız limiti' açıklaması

İçişleri Bakanlığından otobanlarda hız limitinin 140 kilometre/saate çıkarılacağı yönündeki haberlerle ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, konunun henüz çalışma aşamasında olunduğu, tüm yönleriyle değerlendirildiği belirtildi.

İçişleri Bakanlığı, otobanlarda hız limitinin 140 kilometre/saate çıkarılacağı yönündeki haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun, dün bir radyo programındaki mülakatının bir bölümünde otoyollardaki standardın yükselmesi sonucu hız sınırının artırılması yönündeki değerlendirmesi basın yayın kuruluşlarına yansımıştır. Söz konusu mülakatta Sayın Bakanımız, bu konunun değerlendirilmekte olduğunu, gelen talepler çerçevesinde yüzde 5’lik bir artış çerçevesinde çalışmanın yapılacağını belirtmesiyle birlikte söz konusu çalışmanın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile gerçekleştirileceğini ifade etmiştir. 'Hız limiti 140 kilometreye çıkarılıyor' şeklinde basına yansıyan haberlerin aksine, henüz çalışma aşamasında olunduğu, konunun tüm yönleriyle değerlendirildiği ifade edilmiştir" denildi.

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    40 km ile seyreden kamyonlara 140 km ile çarpıp un ufak olsunlar diye benim hükümetim çok çalışıyor adeta nüfus planlaması yapıp milli gelir daha az kişiye bölünecek büyüme rakamımız artacak.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER