Gündem
  • 30.11.2019 22:04

İmamoğlu 11 bin TL'lik işi 110 bin TL'ye yaptırdı!

İBB AK Parti idaresi altındayken 11 bin TL'ye yaptırılan Metro İstanbul denetim işini, CHP'li Ekrem İmamoğlu 110 bin TL'ye yaptırdı. İhalenin belgeleri de yayınlandı.

İsrafı engelleyeceğiz” sloganlarıyla propaganda yapan CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun söylemleriyle faaliyetleri birbirini tutmuyor. CHP’li başkan, gereksiz masraflarına bir yenisini daha ekleyerek AK Parti’nin 11 bin TL’ye yaptırdığı denetim işini 110 bin TL’ye yaptırdı.

İBB’ye bağlı Metro İstanbul’un denetim ihalesi, Eren Bağımsız Denetim ve Mali Müşavirlik A.Ş.’ye verildi. Şirkete, denetim için iki aylık 220 bin TL ücret verildi.

10 kat arttı

AK Parti idaresi altındayken Metro İstanbul’un denetimi aylık 11 bin TL’ye mâl olmuştu. CHP idaresiyse, bu maliyeti 10 kat artırarak aylık harcamayı 110 bin TL’ye çıkardı.

Belgesi yayınlandı

Cengiz Alçayır, ihalenin sonuç ilanının ekran görüntülerini paylaştı:

Yorumlar (3)

  • - CUMHUR

    Yorum yazan sahte rumuzlu Hdp nin sempatizanı sahtekâr ekremin arkasına saklanıp burada provakatörlük yapıyor

  • - Cumhura cevap

    Yazılanı okuma, okuduğunu anlamayan zavallı denetim diyor su işinde olduğu gibi kafayı kuma gömüyorsun.

  • - CUMHUR

    İmamoğlu o günkü eleltrik akaryakıt tarifelerine göre istanbullunun kullandığı su çok yüksek dedi göreve geldi indirdi, daha sonra merkezi hükümet bu ürünlere zam yapınca doğal olarak suyun fiyatı yetersiz kaldı ve merkezi hükümet gibi güncelleme yapmaya kalktı lakin AKp li üyeler sırf İmamoğluna düşmanlık yapıp ASKİ nin zarar etmesine el kaldırdı her geçen gün bu zarar 82 milyonun cebinden çıkıyor suçlu olanda İBB meclisidir İBB meclisi İstanbul halkının kullandığı suyun bedelini İstanbul dışında ikamet edenlere ödettirmektedir yargı duruma el koyup iradenin yaptığı yanlışı düzeltmelidir tarifeyi Türk milleti adına yargı belirlemelidir.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER