Gündem
  • 9.9.2019 17:33

İmamoğlu'na bir şok daha! Yenikapı'ya araştırma teklifi sunuldu

İBB Eylül ayı meclis komisyon toplantısının ilk oturumu yapıldı. AK Parti, CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "israf" diyerek Yenikapı'da sergilediği araçlar ve haksız yere işten çıkarılan işçilerle ilgili araştırma komisyonu önerisi sundu. Komisyonlar hem araç fazlası olup olmadığı hem de işçilerin atılmasıyla ilgili rapor hazırlayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı meclis komisyon toplantısının ilk oturumu yapıldı. Saraçhane'deki binada yapılan meclis oturumuna İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlık yaptı. Oturumda AK Parti grubu tarafından verilen Yenikapı'da sergilenen ve ihtiyaç fazlası olduğu belirtilen araçlar, işten çıkarılan işçilerin durumu, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın gençler için verdiği vaatler arasında yer alan 10 GB ücretsiz internet hizmeti teklifleri tartışıldı.

AK Parti'nin verdiği teklifler oy birliğiyle kabul edilerek ilgili komisyonlara havale edildi. Komisyonlardan kabul görmesi halinde her 2 teklifle ilgili araştırma komisyonları kurulacak. Bu komisyonlar 3 ay boyunca çalışacak. Komisyonlar hem araç fazlası olup olmadığı hem de işçilerin atılmasıyla ilgili rapor hazırlayacak. 10 GB ücretsiz internet hizmeti teklifinin ise Perşembe günü yasalaşması bekleniyor.

Yorumlar (3)

  • - CUMHUR

    Chp ve yönetici adındaki teröristleri Türkiye düşmanıdır Chp bütün kötülüklerin anasıdır

  • - halit

    Bugüne kadaryalansız dolansız hangi düzgün işleri varki Chpnin. Tamam Ak parti sütten çıkmış ak kaşık değil ama Chp nin tarihinde başarılı bir belediyecilik yoktur. Beyaz bezin üzerine kara leke nasıl göze batıyorsa Ak partinin yanlışıda öyle batıyor. Ama Chpnin kumaşı zaten malum hale gelmiş araştırmaya gerek yok yani. Bide İstanbul bunları istedi onlar kaşındı.

  • - Atlatamadınız

    23 Haziran şokunu atlatamadınız

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER