Gündem
  • 25.1.2022 22:53

İstanbullu yollarda sürünürken İmamoğlu'nun danışmanı da İsviçre'de kayak tatilinde çıktı

İmamoğlu, üç gün önce afet uyarısı yapıldığı halde İngiliz elçisiyle yemekte yakalanıyor, yardımcısı Murat Ongun da aynı saatte İsviçre'de kayak tatilindeymiş! Boş adamlar boş! Bu palavradan adamları yere göğe koymayanlar, utanır mı?

İBB Sözcüsü Murat Ongun hakkında şok gerçek! Karla mücadele paylaşımlarını Cenevre'deki otelden yaptı..

O🇹🇷KAN💛💙🇹🇷🇦🇿🇵🇰 (@1071OKAN1453) / Twitter

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günler öncesi yaptığı uyarılara rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin karla mücadelede aldığı önlemler yetersiz kaldı. Vatandaşların isyanına, "Sıcak evinde oturup trollük yapanın değil, sahada mücadele edenin yanında olma zamanı." sözleri ile tepki gösteren İBB Sözcüsü Murat Ongun'un ise İsviçre'nin Cenevre şehrinde bir kayak merkezinde olduğu ortaya çıktı. Ongun'un 23 Ocak günü İstanbul Havalimanı'ndan eşi ile birlikte uçuş yaptığı öğrenildi. Ongun gazeteci Cüneyt Özdemir'e yaptığı açıklamada bu olayı doğrularken, sosyal medyada, 'Biz karda çile çekerken Murat Ongun sıcacık otelde keyif yapıyormuş' yorumları yapıldı.

Son dakika haberleri: İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin karla mücadelede hazırlıksız yakalanması ile Megakent kara teslim oldu. Vatandaşlar yollarda mahsur kalırken, araçlar kara gömüldü, yollar trafiğe kapandı. Vatandaşlar, İBB'ye isyan ederken İBB Sözcüsü Murat Ongun, çileden çıkmış vatandaşları 'trollük' ile suçladı. 'İstanbul'da olağanüstü bir kar yağışı ve olağanüstü bir mücadele var. Böyle zamanlar "trol" ordularının ekmek teknesidir. Tüm kamu kurumları ve belediyelerimiz var gücüyle mega kentte çalışıyor. Sıcak evinde oturup trollük yapanın değil, sahada mücadele edenin yanında olma zamanı.' ifadelerini kullanan Murat Ongun, bu paylaşımı İsviçre'nin Cenevre kentindeki bir kayak merkezinde tatil yaparken yaptığı ortaya çıktı. Meteoroloji'nin haftalar öncesinden 'Kar çok şiddetli geliyor' uyarılarına rağmen Ongun'un 23 Ocak sabahı İstanbul Havalimanı'ndan Cenevre'ye uçtuğu öğrenildi.

İSTANBUL KARA TESLİM

Meteoroloji'nin günler öncesinden yaptığı uyarılara rağmen İstanbul'da yeterli tuzlama ve temizleme çalışmaları yapılamayınca kent kara adeta teslim oldu. Beyaz esaret nedeniyle on binlerce vatandaş trafikte mahsur kaldı. Saatlerce araçlarının içinde kalan vatandaşlara İBB'den bir yardım eli gitmezken, Valilik yurtları, otelleri, misafirhaneleri, camileri vatandaşlara açtı. Vatandaşların bir kısmı bu alanlarda beklerken, bir kısmı ise soğukta onlarca saat mahsur kaldı.

İBB SÖZCÜSÜ ONGUN İSYAN EDEN VATANDAŞLARI TROLLÜK İLE SUÇLADI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun en yakın çalışma arkadaşı ve İBB Sözcüsüolan Murat Ongun, vatandaşların kapalı yollar, eksik çalışmalara tepki göstermesine şok bir paylaşım ile yanıt verdi. Ongun, "İstanbul'da olağanüstü bir kar yağışı ve olağanüstü bir mücadele var. Böyle zamanlar "trol" ordularının ekmek teknesidir.Tüm kamu kurumları ve belediyelerimiz var gücüyle mega kentte çalışıyor. Sıcak evinde oturup trollük yapanın değil, sahada mücadele edenin yanında olma zamanı." ifadelerini kullandı.

MURAT ONGUN O PAYLAŞIMI İSVİÇRE'DEKİ KAYAK MERKEZİNDEN Mİ YAPTI?

"Sıcak evinde oturup trollük yapanın değil, sahada mücadele edenin yanında olma zamanı." diyerek sahada mücadele ettiklerini söyleyen Ongun'un İsviçre'nin Cenevre kentinden kayak tatilinde olduğu ortaya çıktı. Ongun'un karla mücadele ediyormuş havası verdiği paylaşımları otel odasından yaptığı belirlendi

METEOROLOJİ GÜNLER ÖNCE UYARMIŞTI

Murat Ongun'un 23 Ocak'ta İsviçre'ye gitmiş olması dikkat çekti. Meteoroloji son yılların en sert kar yağışının geldiğini ifade etmişti. Defalarca yapılan uyarılara rağmen Murat Ongun'un tatilini ertelemediği belirtiliyor.

"GELİŞMELERİ YURTDIŞINDAN TAKİP ETMEK ZOR DEĞİL"

Söz konusu bilgiyi gazeteci Cüneyt Özdemir, Ongun ile görüşerek doğruladı. Dün "sahada çalışıyoruz" mesajları vererek vatandaşa tepki gösteren Ongun, tatilde olduğu ortaya çıkınca söylem değişikliğine gitti. Özdemir'in paylaşımına göre Ongun, "Yurtdışından gelişmeleri takip etmek hiç zor değil" ifadelerini kullandı.

 

İLGİLİ HABERLER