Ekonomi
 • 25.2.2020 11:29

SGK Emekli maaşlarında kesinti haberini yalanladı, FOX TV'yi uyardı

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun emekli maaşlarından kesinti yapacağına ilişkin iddialara yanıt verildi. İddiaların tamamen asılsız olduğu açıklandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, emekli maaşlarına ilişkin açıklamada bulundu. Kurumun açıklamasına göre emekli maaşlarından kesinti yapılacağına dair iddiaların yalan olduğu ve böyle bir çalışmanın gündemde olmadığı bildirildi.

Kurum'dan yapılan açıklama şöyle:

Bazı basın-yayın organlarında "SGK'da çok konuşulacak çalışma" şeklinde yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği görülmüştür:

Söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumundan herhangi bir çalışma istenmediği gibi Sosyal Güvenlik Kurumunun böyle bir çalışması da bulunmamaktadır.

Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır.

Bu maksatlı haberlere karşı her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı da ayrıca belirtir, doğru bilginin peşindeki siz değerli basın mensuplarımızın dikkatine ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Yorumlar (4)

 • - CUMHUR

  "Sözün Özü" Hdp demiş ki Chp yle aşkımızı gizlemeyelim bakın ebemiz Akşener de burdayken açıklayalım yavrumuz Ekrem kendini öksüz yetim hissetmesin

 • - idil

  fox tv kapatılsın abd tvsinin türkiyede ne işi var. rtük denen kurum ne iş yapar acaba gerekirse rtük de kapatılsın.

 • - CUMHUR

  Her hükümet, kurum zararlarını israfı kontrol almak için kurumlardan ön görüş alır bu devlet geleneğinde vardır; evet SGK şehir hastaneleri kamburu yüzünden zarar ediyor EYT liler bunun için emekli edilemiyor kurumun basına yansıyan tasarruf tedbirleri görüşü uygulanacak diye bir şey yok ama böyle bir çalışmada var.!

 • - CUMHUR

  SGK nın yeni Genel Müdürü Bay KEMAL sıkıntıda çünkü şehir hastaneleri SGK yı zarara sokuyor ; hükümet aptal mı tabi ki çalışanların emeklilerin rızkından kesecek müteahhitlerden değil; onlardan keserlerse rüşvetin miktarı düşecek .!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER