Gündem
  • 24.1.2021 12:37

Soymak için girdiği evde koronaya yakalanan hırsız öldü

Çok sayıda eve giren hırsız, koronavirüsten öldü!

Son dakika haberler... İstanbul'da Başakşehir ve Beykoz ilçelerinde çok sayıda eve girerek hırsızlık yapan şebekeye yönelik polis ekipleri çalışma başlatmıştı. Güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, aylar sonra şüphelileri yakalayarak gözaltına aldı. 4 zanlıdan 3'ü gözaltına alınırken zanlılardan birinin koronavirüsten dolayı öldüğü tespit edildi.

İstanbul'da 17 Temmuz ve 20 Temmuz tarihleri arasında Başakşehir ve Beykoz ilçelerinde 3 ayrı evden hırsızlık yapılması üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri konuyla ilgili çalışma başlattı.

Başlatılan çalışmalarda girilen evlerde bulunan güvenlik kameraları incelemeye alındı. Polis ekipleri titiz çalışmaları neticesinde şüphelilerin önce eşkalini daha sonra kimliklerini tespit etti. Belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlenerek şüpheliler gözaltına alındı.

ZANLILARDAN BİRİ KORONAVİRÜSTEN ÖLMÜŞ

Şüphelilerden Kemal K.'nin (24) 47 suç kaydı, Emre D.'nin (22) 8 suç kaydı, Ahmet M.'nin (22) 5 suç kaydı olduğu tespit edildi. Öte yandan bir diğer şüpheli İsmail Ç.'nin (25) ise Covid-19'dan dolayı vefat ettiği öğrenildi. Gözaltına alınan 3 şüpheli Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 HIRSIZLIK ANLARI GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Öte yandan, zanlıların Beykoz'da bir eve girdikleri anlar evde bulunan güvenlik kamerasına yansıdı.

İLGİLİ HABERLER