Dünya
  • 18.11.2019 09:37

Trump hastaneye kaldırıldı! Kritik açıklama

ABD Başkan Donald Trump, önceki gün yapılan sağlık kontrolunun ardından sağlığının çok iyi durumda olduğunu belirtti. Trump'ın hastane ziyaretinin resmi programında yer almaması dikkat çekti.

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump'in cumartesi günü bir dizi muayene ve laboratuvar testinden geçtiğini doğruladı. Muayenenin askeri bir tip merkezinde gerçekleştiği belirtildi. Yapılan testlerle ilgili ayrıntılı bilgi verilmedi. Trump'ın hastane ziyaretinin resmi programında yer almaması dikkatlerden kaçmadı.

Beyaz Saray'dan açıklama

Beyaz Saray Basın Sekreteri Stephanie Grisham, sağlık kontrolünün Trump'ın boş hafta sonunda yapıldığını, ABD Başkanı'nın sağlıklı ve enerjik olduğunu söyledi. Trump'ın sağlığıyla ilgili iddiaların doğru olmadığını belirtti. 2017 yılında başkan seçilen Donald Trump, ABD tarihinin en yaşlı başkanı olmuştu.

Trump: Her şey çok iyi, harika

ABD Başkanı Donald Trump, sağlık durumuyla ilgili yaptığı açıklamada "Fiziksel muayenem başladı. Her şey çok iyi, harika! Gelecek yıl tamamlanacak" mesajını paylaştı.

ABD'de sağlık sektöründeki tartışmalar

Trump'ın sağlık durumu geçmişte birçok kez tartışıldı. Gelecek yıl yapılacak seçimlerde Trump'in rakibi olması muhtemel Demokrat adaylardan, 76 yaşındaki Joe Biden, seçimler öncesinde tıbbi kayıtlarını açıklama sözü vermişti

İLGİLİ HABERLER