Spor
  • 13.12.2019 15:55

Tükürdüğünü yalayan Nihat Özdemir'e bir tepki de Kasımpaşa'dan

Kasımpaşa'dan TFF'nin talimat değişikliğine sert tepki..Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) 2019-2020 sezonu için 'Kulüplerin Takım Harcama Limitleri'nde kabul edilebilir sapma tutarını yüzde 30'dan yüzde 40'a yükseltmesinin yankıları sürüyor.x

Kasımpaşa Kulübü Başkanı Hasan Hilmi Öksüz "Bu kesinlikle yanlış bir uygulamadır" dedi.

Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nda değişiklik yapılarak 2019-20 sezonu için kulüplerin harcama limitlerindeki kabul edilebilir sapma tutarını yüzde 30'dan yüzde 40'a yükseltmesi kararının sıkıntı yaratacağını söyleyen Öksüz; DHA'ya yaptığı açıklamada "Bugün Türk futbolunun gelişmesi için kulüplerin mali fair play için bu sınırda kalması gerekmektedir. Siz bu limiti arttırırsanız sıkıntı yaşanır. Ayağını yorganına uzatan kulüpler var. İnce eleyip, sık dokuyan kulüpler var. bu onlara haksızlık. Şimdi neden böyle bir karar alınıyor?

"BORÇLAR GIRTLAĞA KADAR GELMİŞ DURUMDA"

Kulüplerimizin borçları inanılmaz rakamlara ulaşmış. Bu kulüplerin borçlarını eritmek istiyorsanız, bu limiti %40'a çıkartamazsınız. 18 yıllık bir tecrübeye sahibim. 3'üncü ligden Süper Lig'e gelen bir kulübün başkanıyım. Böyle bir kararın alınması sıkıntı kaynağıdır. O zaman borçlanmayı yüzde 50'ye, 60'a çıkartın herkes istediğini yapsın. Borçlar gırtlağa kadar gelmiş durumda. Her gelen yönetim borcu azaltacağı yerde bir adım yukarı taşıyor. Siz bu limitleri yüksek tutarsanız, kulüplere iyilik mi, yoksa kötülük mü yapmış olursunuz. Bunu sorarım. Kasımpaşa kulübünün ben geldiğimden beri uzun vadede borcu olmamıştır. Kısa vadede borçlarımız oldu ama hemen ödedik. Bundan sonrada uzun vadede borçlanacağımızı düşünmüyorum. Ama borcu olmayanlar ödüllendirilmeyip, hep borcu olanlar düşünülüyor" şeklinde konuştu.

(DHA)

NİHAT ÖZDEMİR NE DEMİŞTİ?

Nihat Özdemir, yeni Finansal Fair Play kararlarıyla ilgili, “Hiçbir zaman ödün vermeyeceğiz. Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız” açıklamasını yapmıştı..

Nihat Özdemir, yeni Finansal Fair Play kararlarıyla ilgili, “Hiçbir zaman ödün vermeyeceğiz. Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız” açıklamasını yapmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu, "Mali devrim" olarak lanse edilen "Kulüp lisans ve Finansal Fair Play Talimatı"nı kendisi deldi. Halbuki kısa bir süre önce Federasyon Başkanı Nihat Özdemir, "Gerekirse transfer yasağı, puan silme, küme düşürme cezalarını uygulayacağız. Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız. Herkes ayağını denk alsın. Finansal durumlarını yoluna koysun" demişti. "Fenerbahçe, Galatasaray veya Beşiktaş'a ceza verebilecek misiniz?" sorusuna da "Hiç dinlemeyeceğiz, bu konularda hiçbir zaman ödün vermeyeceğiz!" diyerek iddialı bir yanıt vermişti.

.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER