Asayiş
  • 7.12.2019 14:38

Uzun süre bekletmişlerdi! Sebebi belli oldu...

Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç'un adliyede uzun süre beklemesinin sebebi belli oldu

Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç tutuklandıktan sonra önce Ordu’daki cezaevine konulması gündeme geldi. Ancak Ordu’daki cezaevinde Ceren’in bazı yakınlarının da görev yaptığı anlaşılınca Arduç’un Şırnak’taki T tipi cezaevine gönderilmesi kararı çıktı.

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre Şırnak’taki cezaevi yönetimi, cezaevinde daha önce bu tür suçlulara saldırmaktan sabıkalı mahkumların bulunduğunu, Arduç’un Şırnak’a naklinin bu nedenle sakıncalı olabileceğini bildirdi.

Bunun üzerine Arduç için başka bir cezaevi belirlendi. Arduç dün sabah Van’daki yüksek güvenlikli cezaevine nakledildi. Bu süreç nedeniyle Arduç’un adliyeden çıkarılması da gecikti.

Yorumlar (1)

  • - TAHİRA

    Hükümetin genel durumuna birşey diyeceğim yok amma Malesef Adalet yargı sistemi berbat durumda şimdiki adalet sistemi kötülerin, düzenbazların, zalimlerin, yalancıların, iftiracıların işine yayar durumda adamlar sistemi tanıyıp yargı işleyişini çözdükten sonra iyice azıyorlar nasıl olsa ceza olmuyor olsada ehemniyeti yok veya hükmün açıklanması geri kalıyor. Hal böyle olunca mağdur kişilerin kendi adaleti devreye giriyor adam sapına kadar haklı iken bir anda haksız duruma düşüp cezaevine düşüyor. Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip ERDOĞAN lütfen bu işe el atın, görüyoruz başınızda çok ciddi işler var ama siz bu adalet sistemine el atmadıkça görüyoruz ki bu iş çözülmüyor.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER