Gündem
  • 20.11.2019 15:19

Yılmaz Ateş CHP FETÖ'ye teslim oldu dedi ihraç edildi

Katıldığı bir televizyon programında "CHP'nin FETÖ'ye teslim olduğu" iddiasında bulunan eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, partisinden ihraç edildi.

Eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Disiplin Kurulu'nca "ihracına ilişkin tebliğ"in kendisine yapıldığını söyledi.

İhraç kararının kabul edilemez olduğunu belirten Ateş, şunları kaydetti:

"Ben bir öz eleştiride bulundum. CHP'lilerin öz eleştiri yapmasını istememek CHP'nin ilkeleriyle bağdaşmaz. Ulusal Kurtuluş Savaşı dahi milletvekillerinin eleştiri hakkını kullandığı bir ortamda yapıldı. Avrupa diktatörlüğe kayarken, Mustafa Kemal Atatürk 1931'deki 3. Olağan Kurultayımızda 'Partinin bir eksikliğini, yanlışlığını gördüğümüz zaman kayıtsız, şartsız eleştireceksiniz. Çünkü bir yanlışlığa gösterilen müsamahanın zararı, faydalarından büyük olur.' diyor. Böyle bir parti geleneğinden geliyoruz. Partiyle ilgili bir öz eleştiri yaptığım için böyle bir kararın alınmasını yok hükmünde sayıyorum. Bununla ilgili gerekli itirazları Yüksek Disiplin Kuruluna yapacağım."

Yılmaz Ateş, katıldığı bir televizyon programında "CHP'nin FETÖ'ye teslim olduğu" iddiasında bulunmuştu.

Yorumlar (2)

  • - CUMHUR

    ADAM DOĞRU SÖYLEMİŞ ... KARA CHP İHRAÇ EDER ... TEK ADAM KUMPASCI KILIÇTAOĞLU AFFETMEZ...

  • - ASABİ

    AĞZINI TOPLA, HADDİNİ BİL. CHPLİLER FETÖYÜ TESLİM ALIR DA FETÖYE TESLİM OLMAZ. EN BAŞINDAN BERİ TBMM'NİN KÜRSÜSÜNDEN FETÖYE KARŞI OLARAK KONUŞAN, LAİKLİK DİYE KARŞI DURAN CHP LİDERİYDİ. CHP'Yİ AKP VE MHP İLE KARIŞTIRMA. YA AKP'DEN BESLENDİN VE BU İFTİRAYI ATIYORSUN YA DA CHP DE İSTEDİKLERİNİ YAPTIRAMADIN. HERKES BİLİR Kİ FETÖNÜN TESLİM ALACAĞI İKİ PARTİ VAR. BİRİ AKP DİĞERİ MHP. CHP ASLA FETÖ ANLAŞIP, BİRLİKTE HAREKET ETMEZ. FETÖCÜLERDE BUNU İYİ BİLİR.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER