Medya
  • 9.11.2021 22:17

Aşı inadı Kemalist gazeteciyi canından etti

Gazeteci Ömer Nihat Altıntaş'ın inadı yaşamına mal oldu!

Medya dünyası, korona virüs nedeni ile bir kayıp daha yaşadı. Atatürkçülüğü ile bilinen gazeteci Ömer Nihat Altıntaş'ın aşı olmayı reddettiği ve ekim ayının 20'sinde koronavirüse yakalandığı öğrenildi.

"Türkiye’deki Faili Meçhuller" kitabının yazarı ve Atatürkçülüğü ile tanınan 55 yaşındaki usta gazeteci Ömer Nihat Altıntaş’tan dün acı haber gelmişti. Koronavirüse yakalanan ve evinde karantinada olan Altıntaş, dün sabah saatlerinde, Bakırköy'de yalnız yaşadığı evinden çıkarken, aniden düşerek yaşamını yitirmişti.

Sabah, Akşam, Günaydın ve Hürriyet gazeteleri ile DHA'da polis muhabiri olarak görev yapan Altıntaş'ın tüm uyarılara rağmen, aşı olmayı reddettiği öğrenildi. Kumkapı'da bir restauranta ortak olduğu belirtilen gazeteci Ömer Nihat Altıntaş'ın, Ekim ayının 20'sinde koronavirüse yakalandığı ve evinde kendisini karantinaya aldığı belirtildi. Gazeteci Altıntaş'ın oğlu Talha Altıntaş ve komşularının tüm ısrarlarına rağmen, PCR testi yaptırmadığı ve tedavi olmayı da reddettiği ifade edildi.

SuperHaber'de yer alan haberde; gazeteci Altıntaş'ın komşularının getirdiği yemekleri de yemeyi istemediği kaydedildi. Bundan 2 ay önce de, "Emperyalistlerin oyunu" diyerek aşıyı reddeden gazeteci Berna Nuri Süer, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.

ALTINTAŞ ARKADAŞI SALİH ALUŞ'A AŞI OLMADIĞI MESAJINI YOLLADI

 Bakırköy Yenimahalle Camii'nde bugün kılınan cenaze namazı sonrası, Yeni Topkapı Mezarlığı'nda toprağa verilen Altıntaş'ın, gazeteci arkadaşı Salih Aluş'a koronavirüse yakalandığı ve aşı olmadığı mesajı yolladığı ortaya çıktı. Koronavirüse bağlı kalp krizi sonucu yaşamını yitiren gazeteci Ömer Nihat Altıntaş'ı son yolculuğuna, yine gazeteci arkadaşları uğurladı.

Covid 19'a bağlı kalp krizi sonucu öldüğü anlaşılan gazeteci Ömer Nihat Altıntaş'ın, gazeteci arkadaşı Aluş'a yolladığı mesajlarda, "Salih abi ben karantinadayım 29 Ekim'de yokum." yazdığı öğrenildi.


 

 

 

 

İLGİLİ HABERLER