Medya
  • 26.6.2024 10:22

Fatih Portakal'ın maaşını duyan CHP'li İsmail Saymaz bana niye yok deyip istifa etti

İsmail Saymaz, Sözcü'den ayrıldı: İşte yeni adresi

Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş, İsmail Saymaz'ın Halk TV ekibine katıldığını duyurdu.

Sözcü yazarı ve Sözcü TV yorumcusu İsmail Saymaz, Halk TV'ye geçti.

Saymaz'ın Halk TV'ye dahil olduğunu Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş duyurdu.

Toktaş, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda "Yeni döneme, yeni ve güçlü isimlerle giriyoruz. İsmail Saymaz haber, yazı, yorum ve analizleriyle yeniden Halk TV ve halktv.com.tr‘de. Nerede kaldıysak oradan devam. Hoş geldin İsmail Saymaz" ifadelerini kullandı.

İsmail Saymaz da sosyal medyadan yaptığı açıklamasında “15 aydır çalıştığım Sözcü TV’ye ve Sözcü gazetesine bugün veda ediyorum. Sözcü Ailesi’ne teşekkür ederim. 1 Temmuz’dan itibaren eski yuvam Halk TV’de olacağım. Yazı ve haberlerime orada devam edeceğim. Halk TV’de, kaldığımız yerden devam… Yolumuz açık olsun”

HALK TV’DEN DAHA ÖNCE NEDEN AYRILMIŞTI?

Geçtiğimiz aylarda Halk TV'den ayrılan ve Sözcü'ye geçen İsmail Saymaz, Fatih Altaylı'nın programına katılmış ve Altaylı'nın "Halk TV'den neden ayrıldın?" sorusuna; "Siyasi yönelimin, üretilen içeriği çok gölgelediğine daha deprem döneminde karar vermiştim. Gazeteciliğimi, siyasetin gölgesine düşmediği bir mecrada sürdürmek için Halk TV'den ayrıldım" yanıtını vermişti.

FATİH PORTAKAL ETKİSİ Mİ?

Sözcü yazarı ve Sözcü TV yorumcusu İsmail Saymaz'ın grupla yollarını ayırarak yeniden Halk TV'ye transfer olma kararının perde arkasında kanalın Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'ın gelecek yıl icin 14 milyon TL. alacağının Medyaradar yazarı Keskin Kalem tarafından ifşa edilmesinin olup olmadığı merak konusu oldu. Portakal'ın 14 milyon TL.'nin yanı sıra otel ve uçak masraflarının da kanal tarafından karşılanacak olmasının çalışanlar ve ekran yüzlerinde rahatsızlık yarattığı kulislere yansımıştı. Sözcü TV'de ayrılıkların İsmail Saymaz'la sınırlı kalmayacağı, yeni ayrılıkların da kapıda olduğu iddia ediliyor.

Güncellenme Tarihi : 26.6.2024 10:32

İLGİLİ HABERLER