Spor
  • 2.8.2021 14:33

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın rakipleri belli oldu

UEFA Avrupa Ligi'nde kuralar çekildi. UEFA’nın aldığı karar gereği aynı ülke takımları bu turda karşılaşabilecekti. Buna göre; Galatasaray, İskoç rakibi St.Johnstone’u elemesi halinde turnuvaya play-off turundan katılacak olan ezeli rakibi Fenerbahçe ile karşı karşıya gelme ihtimali vardı. Ancak bu durum gerçekleşmedi. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın rakipleri ve maç tarihleri belli oldu.

UEFA Avrupa Ligi'nde kura çekimi heyecanı...�Fenerbahçe’nin bu turdan dahil olduğu, Galatasaray’ın ise 3. eleme turunda St. Johnstone’u geçmesi halinde muhtemel rakibinin belirleneceği UEFA Avrupa Ligi play-off kurası İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde çekildi.

FENERBAHÇE NEFTÇİ - HELSİNKİ GALİBİYLE OYNAYACAK

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi play-off turundaki rakibi Neftçi - Helsinki eşleşmesinin galibi olacak. İlk maç 19 Ağustos'ta ikinci maç da 26 Ağustos'ta oynanacak.

GALATASARAY TURU GEÇERSE RAKİP RANDERS

Galatasaray ise St. Johnstone'ı elemesi halinde UEFA Avrupa Ligi Play-Off Turu'nda Danimarka ekibi Randers ile karşılaşacak

Kura çekimini 14:00 itibarıyla Spor Arena'da bu sayfadan canlı aktarıyoruz.

RANDERS FC / GALATASARAY - ST. JOHNSTONE
RAPID WIEN - ANORTHOSIS / ZORYA
FENERBAHÇE / NEFTÇİ - HELSİNKİ
JABLONEC - AZ ALKMAAR
MURA - ZALGİRİS / STRUM GRAZ

FENERBAHÇE - GALATASARAY EŞLEŞMESİ GERÇEKLEŞMEDİ

UEFA’nın aldığı karar gereği aynı ülke takımları bu turda karşılaşabileceğinden Galatasaray, İskoç rakibini elerse
turnuvaya play off’tan katılacak Fenerbahçe ile eşleşebilirdi.

TRABZONSPOR - SİVASSPOR'UN RAKiBi NETLEŞiYOR

Bu sezon ilk kez düzenlenen UEFA Avrupa Konferans Ligi’nin play-off kura çekimi ise TSi 15.00’te yapılacak. 3. elemede Norveç ekibi Molde ile karşılaşacak.

Trabzon ve Gürcistan’ın D.Batum takımıyla mücadele edecek Sivas’ın muhtemel rakipleri bugün belli olacak. Avrupa Ligi 3. eleme turunu geçememesi durumunda yoluna Avrupa Konferans Ligi play-off’larında devam edecek.

Galatasaray’ın da olası rakibi de netleşmiş olacak. Play-offlar, Şampiyonlar Ligi’nde 17-18 ve 24-25 Ağustos, Avrupa Ligi ile Konferans Ligi’nde ise 19 ve 26 Ağustos’ta oynanacak.

İLGİLİ HABERLER