Gündem
  • 23.6.2022 10:26

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu 93 yaşında vefat etti!

Nakşibendi Tarikatı’na bağlı İsmailağa Cemaati lideri 93 yaşındaki Mahmut Ustaosmanoğlu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Mahmud efendi hazretleri dedem hazreti Allah’a vasıl oldular." dedi. 

Nakşibendi Tarikatı'nın Halidiye Kolu'na bağlı İsmailağa Cemaati'nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Mahmut Ustaosmanoğlu'nun vefat haberini torunu sosyal medyadan yaptığı açıklama ile duyurdu. Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu yaptığı açıklamada "Mahmud efendi hazretleri dedem hazreti Allah'a vasıl oldular." dedi.



Ustaosmanoğlu'nun ölümüyle ilgili olarak, İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Sevgili şeyhimiz Mahmut Efendi Hazretlerimiz Hakk'a yürümüş ahirete irtihal etmiştir. Cümle ümmet-i Muhammed'in başı sağ olsun." ifadeleri kullanıldı.

TORUNU MUHAMMED FATİH USTAOSMANOĞLU'NDAN AHABER'E ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Dün hayatını kaybeden Mahmut Ustaosmanoğlu'nun torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu Ahaber'de önemli açıklamalarda bulundu.

Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yaşa bağlı bir hastalık süreci olduğunu belirten torunu organ yetmezliği kaynaklı olarak dedemizi dün gece Cenab-ı Hakk'a uğurladık dedi.

Fatih Ustaosmanoğlu'nun açıklamaları şöyle:
Ali Haydar Efendi Hazretleri'nin ardından medrese tedrisatını da devam ettiren bir insandı. Hem tasavvufi yönden hem de ilmi cihetten yüzbinlerce bağlısı olan bir insandı.

Acımız çok büyük. Türkiye Cumhuriyet tarihinden bu yana en büyük İslam alimini ve şeyhini kaybetti diyebiliriz. Sevenlerini tabi ki rakamsal olarak ifade edemeyiz. Milyonları buluyor. Sayıdan çok nitelik olarak, hoca olmaları, derviş olmaları açısından ayrıca bir kalite arz ediyorlar. Allah-u Teale cümle Müslümanların başını başsız bırakmasın.

İLGİLİ HABERLER