Gündem
  • 9.7.2024 16:15

Katil Timur Cihantimur cezaevini beğenmedi

Timur Cihantimur cezaevi koşullarını beğenmedi: Başka yere nakledilecek
Tutulduğu cezaevinin koşullarına itiraz eden Timur Cihantimur'un başka bir cezaevine naklini onaylayan hakim, bir yandan da tutuksuz yargılanması talebini değerlendiriyor.

1 Mart akşamı ölümlü kazaya karışıp aynı gün önce Mısır'a, oradan da ABD'ye kaçan ehliyetsiz sürücü Timur Cihantimur ile yazar annesi Eylem Tok, kazadan 106 gün sonra ABD'de yakalanarak tutuklandı.

ABD'de tutuklanan Timur Cihantimur ve Eylem Tok'un Baston'daki davaları ise sürüyor.

Dava sırasında da hakime cezaevi koşulları nedeniyle sık sık itiraz eden Timur Cihantimur ile ilgili ise yeni bir gelişme yaşandı.

Tutulduğu cezaevinin koşullarına itiraz eden Cihantimur'un, başka bir ceza yerleşkesine nakledileceği açıklandı.

"Ülkedeki herhangi bir cezaevinden farkı yok"

Avukatları, Cihantimur’un gözetim altında tutulduğu tesiste çok zor şartlarda tecrit altında olduğu savunmasını yapmıştı.

Cihantimur’un tutulduğu Connecticut eyaletindeki Manson Gençlik Enstitüsü'nün, ülkedeki herhangi bir cezaevinden farklı olmadığı öne sürüldü.

"BAŞKA ISLAH EVİNE NAKİL OLACAK"
Timur Cihantimur ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Gazeteci Emrullah Erdinç paylaştığı son bilgilerde şunları ifade etti:

"Savcı kararını verdi... Timur Cihantimur'a kefalet uygulanmayacağına, tutuklu kalmaya devam edeceğine hükmetti.

Ayrıca, Timur Cihantimur'un başka ıslah evine nakil talebini de değerlendirip onlara 3 ayrı yer önerdi. Sanık avukatlarının bildireceği 3 ıslah evinden birine, Timur Cihantimur yakın zamanda nakil olacak."

Güncellenme Tarihi : 9.7.2024 23:34

İLGİLİ HABERLER