Gündem
  • 21.5.2022 18:04

Memleket Partisi'nde Anıtkabir'de hatıra fotoğrafı istifası

Memleket Partisi’nde toplu istifa krizi

Genel Başkan Muharrem İnce başkanlığındaki Memleket Partisi heyetinin Anıtkabir ziyaretinin ardından Kayseri teşkilatından toplu istifa kararı geldi.

Memleket Partisi'nde kuruluşunun 1. yılında toplu istifa krizi -  haber2021.com

Memleket Partisi kuruluşunun 1. yıl dönümünde 17 Mayıs tarihinde Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirmişti.

Ziyaretin ardından Memleket Partisi Kayseri teşkilatı toplu istifa kararı aldı.

Memleket Partisi'nde toplu istifa krizi - VeryansınTV

İl, ilçe başkanları ve yöneticileri ortak bir açıklama yayımlayarak Parti Meclisi Üyesi Şeref Albeniz’in Kayseri İl Başkanı Kubilay Söyler’e Anıtkabir ziyareti sırasında saygısızlık yaptığı belirtildi.

Memleket Partisi'nde toplu istifa krizi - VeryansınTV

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Memleket Partisi, parti meclis üyesi Şeref Albeniz’in, Anıtkabir ziyareti esnasında İl Başkanımız Syn. Kubilay Söyler’e yapmış olduğu saygısızlığı İl, ilçe Yönetimleri ve Başkanlıkları olarak şahsımıza yapılmış bir saygısızlık olduğunu kabul edip istifamızı sunarız.”

Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre tartışma PM Üyesi Albeniz’in, İl Başkanı Söyler’e yaptığı uyarının ardından başladı. İddialara göre, Albeniz, Söyler’in Anıtkabir’de toplu fotoğraf çekiminde Genel Başkan Muharrem İnce’nin yanında yer almamasını istedi, İnce’nin yanında yer alacak ismin İzmir İl Başkanı olduğunu söyledi.

Söyler buna karşı çıkarak Albeniz’e “Ben de il başkanıyım, o da… O da büyükşehir ben de… İşine bak” deyince tartışma alevlendi. Albeniz’in Söyler’e hakaret ettiği, yerinden ayrılmaya zorladığı iddia edildi.

Ardından Kayseri teşkilatında istifa yaşandı.

Kayseri’de istifa sayının üyelerle birlikte 500’ü bulabileceği iddia ediliyor.

İLGİLİ HABERLER