Asayiş
  • 19.7.2021 15:09

Mesajlar ifşa oldu! Gelin ilk kez konuştu!

Büyükşen çiftini öldüren kiralık katil yakalandı! Büyük gelinin yasak aşkı mı var? 'Hamileyim' yalanı

Müge Anlı'nın gündeme getirmesiyle tüm Türkiye'nin konuştuğu Konya'daki Necla Büyükşen ve eşi Metin Büyükşen çifti cinayetiyle ilgili bomba gelişmeler peş peşe geldi. 'Mavi Kapı'yı karıştırarak Büyükşen çiftini öldüren kiralık katillerden biri Ankara'da yakalandı. Esra Taş'ın ise 'hamileyim' yalanıyla eski sevgilisinin adresini bulduğu belirlendi.

Konya Karatay'da 3 yıl önce öldürülen Necla Büyükşen ve eşi Metin Büyükşen çiftinin cinayet soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. Aranan katil zanlılarından birinin Ankara'da yakalandı. Diğer şüphelinin ise yakalanması için çalışmalar sürüyor. Öte yandan Büyükşen çifti cinayetinde yasak aşk yaşamakla suçlanan büyük gelin Betül Büyükşen ilk kez konuştu... Kiralık katilin 'mavi kapı'ları karıştırdığı için Büyükşen çiftini yanlışlıkla öldürdüğü ortaya çıktı. Esra Taş'la ilgili yazışmalardan bomba ayrıntılar çıktı. İşte Müge Anlı'nın gündeme getirmesiyle tüm Türkiye'nin konuştuğu Büyükşen Cinayetiyle ilgili tüm ayrıntılar...

Büyükşen çiftini öldüren kiralık katil yakalandı! Büyük gelinin yasak aşkı mı var? 'Hamileyim' yalanı

3 yıl önce öldürülen Necla Büyükşen ve eşi Metin Büyükşen çiftinin cinayet soruşturmasında aranan kiralık katil zanlılarından biri Ankara'da yakalandı. Sorgulanmak üzere Konya İl Jandarma Komutanlığı'na getirilen şüpheli Hamidullah A.'nın, azmettirici olduğu iddiasıyla tutuklanan Abdullah Başdemir'in Çumra'daki çiftliğinde çoban olarak çalıştığı ve cinayetten birkaç gün sonra kentten ayrıldığı belirtildi. Diğer şüphelinin ise yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Büyükşen çiftini öldüren kiralık katil yakalandı! Büyük gelinin yasak aşkı mı var? 'Hamileyim' yalanı

Yazışmalardan şok ayrıntılar çıktı
Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz başkanlığında cinayet dosyası 8 ay önce yeniden ele alındı. Şüphelilerin HTS kayıtları ile WhatsApp'ları incelemeye alındı. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından 13 Temmuz günü düzenlenen operasyonda aralarında Büşra Büyükşen, Uğur Büyükerşen ve eşi Betül Büyükşen ile Büyükşen çiftinin komşularıyla husumetli olduğu üzerinde durulan Abdullah Başdemir, sevgilisi Esra Taş ve bu çiftin aynı mahallede temasa geçtiği Zekeriya Okşen ve kuzeni Mustafa Okşen'in de aralarında bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı.

Büyükşen çiftini öldüren kiralık katil yakalandı! Büyük gelinin yasak aşkı mı var? 'Hamileyim' yalanı

Kiralık katil 'mavi kapıları' karıştırmış
Yapılan sorgulamada Esra Taş'ın, öldürülen Büyükşen çiftinin evlerine 500 metre mesafede bulunan komşularının oğlu Hüseyin K.'nin eski sevgilisi olduğu ortaya çıktı. Esra Taş'ın, Hüseyin K.'nin, ailesinin baskısıyla kendisinden ayrıldığını ve bu nedenle o aileye zarar vermek istediğini, bu durumu sevgilisi Abdullah Başdemir'e anlattığı, Başdemir'in de para karşılığı 2 kişi kiralayıp, korkutup, zarar vermeleri için Hüseyin K.'nin evine gönderdiği öne sürüldü.

Başdemir'in kiraladığı 2 kişinin kendilerine verilen adresi karıştırıp Hüseyin K.'nin ailesi yerine komşuları Büyükşen çiftini öldürdükleri belirtildi. Kiralık katillere evin 'mavi kapılı ev' olarak tarif edildiği, katillerin de mavi kapıları karıştırdığı ortaa çıktı. Abdullah Başdemir ve Esra Taş, 'kasten öldürmeye azmettirme', Zekeriya Okşen ve Mustafa Okşen de 'kasten öldürmeye yardım etme' suçlarından tutuklandı.

Hamileyim yalanıyla adres öğrenmiş
Şüphelilerin WhatsApp görüşmelerinde ise yakın tarihte olayla ilgili sürekli yazışmalar yaptıklarının tespit edildiği öğrenildi. Esra Taş'in ise hamileyim yalanıyla adres öğrendiği ortaya çıktı.

Esra Taş'ın, olaydan önce eski sevgilisi Hüseyin K.'nin evinin adresini öğrenmek için aynı mahallede oturan Zekeriya Okşen'i telefonla arayıp, ''Ben Hüseyin'den hamileyim. Ailesi benimle görüşmesine izin vermiyor. Telefonlarımı açmıyor. Ona ulaşmam gerekiyor. Adresini bana verebilir misin?'' dediği, Okşen'in de adresi tarif ettiği belirlendi.

Gelin Betül Büyükşen ilk kez konuştu

Büyükşen çiftini öldüren kiralık katil yakalandı! Büyük gelinin yasak aşkı mı var? 'Hamileyim' yalanı

Öte yandan Büyükşen çiftinin gelinleri Betül Büyükşen olay ilk yaşandğında yasak aşk iddiaları ile gündeme gelmişti. Katillerin yakalanmasıyla birlikte ilk kez açıklama yapan Betül Büyükşen konuyla ilgili konuştu. Olayın aydınlığa kavuştuğu için mutlu olduğunu bildiren Büyükşen, "Bizden bu yükümlülük kalktı. Çok güzel oldu. Bizim ilk defa kendimizi bırakıp, anne ve babamıza üzülme şansımız oldu. Yapanların, eli olanların daha ağır cezalar çekmesini isterim. Suçsuz günahsız iki kişi onlar yüzünden öldü." dedi.

Gelin Betül Büyükşen üstüne atılan iftiralarla ilgili, “Osman abimiz iyi ki bırakmadı olayı. Bizim ona bir kırgınlığımız yok araması hakkıdır, hepimizi aynı kefeye koydu katil yaptı. Ama ben 3 kardeşim ayrılmasını istemedim, istemem de. Bundan sonra hep beraber olsunlar bizde beraber olalım” dedi.

Osman Müge Anlı'ya çıkınca paniklemişler

Öte yandan azmettiriciler Abdullah Başdemir ve Esra Taş'ın, Büyükşen çiftinin doktor oğulları Osman'ın Müge Anlı'nın programına çıkmasının ardından panik yaptıkları, kendi aralarında konunun yanlış eve girilme mevzusuna getirilmesi durumunda sıkıntı yaşayabileceklerini konuştukları öğrenildi.

Büyükşen çiftini öldüren kiralık katil yakalandı! Büyük gelinin yasak aşkı mı var? 'Hamileyim' yalanı

Abdullah bana 'Ben onları öldürttüm' dedi

Esra Taş ve Abdullah Başdemir'in mahkemedeki ifadelerine ortaya çıktı. Esra Taş ifadesinde, "Abdullah Başdemir ile bir ilişki içerisine girdim. Abdullah bana 'Ben onları öldürttüm' dedi" ifadelerini kullandı.

Abdullah Başdemir ise sevgilisi Esra Taş'an iddialarını yalanlayarak "Ben kimseyi öldürmedim. Beni kullandığını düşünüyorum. Cinayet Esra'nın başkaları ile planladığı bir olay" diye ifade verdi.

Diğer tutuklanan şüpheli Mustafa Okşen ve Zekeriya Okşen de iddiaları yalanladı.

 

 

 

İLGİLİ HABERLER