Medya
  • 5.7.2021 19:35

MHP'nin gazetesi Türkgün CHP medyasını topa tuttu

‘Yalana dolandı’

Türkgün gazetesi bugünkü birinci sayfasında, muhalif medyayı hedef alacak bir başlık attı…

Kamu bankalarının en fazla MHP’ye yakın Türkgün ve televizyon kanalı Bengü Türk’e reklam verildiği iddiaları geçen hafta çokça konuşulmuştu.

Türkgün gazetesi ise bugünkü manşetinde, muhalif medyayı hedef aldı.

"Zilletin medyası" başlığını atan Türkgün, konuyla ilgili olarak haber yapan muhalif yayın organları için "Yalana dolandı" diye yazdı.

Haberde, "Yalan ve çarpıtma haberleriyle gündemi meşgul eden CHP yancısı medya baltayı yine taşa vurdu. Kamu kurum ve kuruşlarının en fazla reklam bütçesini gazetemiz Türkgün ve Bengü Türk TV’ye ayırdığı yönünde algı oluşturmaya çalışanlar yine büyük bir yalanın peşine takıldılar" denildi.

Haberde, "Başta; Evrensel, Birgün, Sol haber sitesi, Cumhuriyet, Tele-1, Halk TV gibi CHP yancısı yayın organlarının yalan üzerine inşa ettikleri haberler ile dezenformasyon çalışması yapmaları gazetecilik etiğinden ne kadar uzak olduklarını da gözler önüne serdi. Her fırsatta yalana sarılan, tekzip yayınlamaktan gazetecilik yapmaya fırsat bulamayan bu yancı yayın organları bir kez daha ürettikleri yalanı ellerine yüzlerine bulaştırdı" diye belirtildi.

 

İLGİLİ HABERLER