Yaşam
  • 22.5.2021 19:26

Prenses feryat etti!.. Babam beni rehin aldı öldürecek, yetişin

Rehin tutuluyorum demişti... Dünya gündemine bomba gibi düşen fotoğraf!

Dünya onu babası tarafından rehin tutulan prenses olarak tanımıştı. Birleşik Arap Emirlikleri Prensesi Latife, aylar sonra ilk kez ortaya çıkınca bir anda dünya gündeminde bomba gibi düştü.

Prenses Latife ortaya çıktı! Babam beni rehin tutuyor

Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Reşit El Maktum’un 2018’de ülkeden kaçmaya çalışırken yakalanan kızı 35 yaşındaki Prenses Latife el Maktum’un dünyayla paylaştığı videoları şubat ayında ortaya çıkmış, prenses bu görüntülerde babası tarafından rehin tutulduğunu ve hayatının tehlikede olduğunu söylemişti.

Rehin tutuluyorum demişti... Dünya gündemine bomba gibi düşen fotoğraf

BBC’nin ulaştığı kayıtlarda Prenses Latife, babası tarafından “rehin alındığını” ve hayatından endişe ettiğini söylüyordu. Kendisine gizlice ulaştırılan bir cep telefonuyla kaydedilen videolarda Prenses Latife, “Eğer bunu izliyorsanız ya ölmüşüm demektir ya da çok çok kötü bir durumdayımdır” ifadesini kullanmıştı.

DUBAİ ŞEYHİ EL MAKTUM'UN KIZI PRENSES LATİFE SARAYDAN KAÇTI!

Videoyu yalnız kalabildiği tek yer olan banyoda kaydetmek zorunda kaldığını anlatan Latife, kapıları ve pencereleri kilitli, dışarıda ve içeride toplam 7 polisin nöbet beklediği bir villada tek başına tutulduğunu iddia ediyordu. Daha önce Dubai ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) adına yapılan açıklamalarda, Prenses Latife’nin ‘güvende ve mutlu’ olduğu iddia edilmişti. Latife’nin arkadaşları, konuyla ilgili Birleşmiş Milletler’in devreye girmesini istedi.

Dubai Emiri El Maktum'a kötü haber: İşkence, kaçırma, tehdit... Hepsi  açıklandı!

Babası Şeyh Muhammed bin Raşid el Maktum nedeniyle her gün hayatından ve güvenliğinden endişe duyduğunu söyleyen Prenses Latife'nin yeni fotoğrafını, bir Instagram hesabı rehin haberinden yaklaşık dört ay sonra paylaştı.

 

İLGİLİ HABERLER