Yaşam
  • 27.5.2022 10:35

Sahnede siyasi mesajlar verip DHKP/C'ye selam çakan Melek Mosso'nun konseri iptal edildi

Melek Mosso konseri iptal edildi

Isparta Uluslararası Gül Festivali'nde 3 Haziran’da düzenlenecek olan Melek Mosso konserinin iptal edildiği öğrenildi. Daha önce de Hande Yener ve Ece Seçkin'in Batman ve Düzce'deki konserlerinin iptal edilmesi için kampanyalar yapılmıştı.

Uluslararası Isparta Gül Festivali kapsamında Melek Mosso, Derya Uluğ ve Funda Arar’ın farklı günlerde konser vermesi planlanıyordu. Konser afişleri ise paylaşılmıştı.  Mosso, 3 Haziran’da Meydan AVM’de sahne alacaktı.

Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği Isparta Şubesi tarafından yapılan açıklamada, belediyenin “halkın inanç ve gelenekleriyle uyuşmayan” konserler düzenlediği söylendi..

Açıklamada, Melek Mosso konserinin iptal edilmesi talep edilirken, “Ahlaksızlığı özendiren hiçbir şarkıcı halkımız nezdinde sanatçı olarak kabul edilmeyecektir” ifadesine yer verildi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen Twitter hesabından konserlerin afişini yeniden paylaştı. Mosso’nun konserine burada yer verilmediği görüldü.

Vakıf ve dernek, belediye başkanının paylaşımının ardından “teşekkür” mesajı yayınladı. Mesajda, kendilerine kayıtsız kalmayan yöneticilere teşekkür edildi.

Melek Mosso'dan konserde tepki çeken hareket! 'Açmak istiyorsanız açın...'

Çukur dizisi için yaptığı 'Hiç Işık Yok' isimli şarkıyla adını duyuran Melek Mosso, son konserinde yaptığı hareketle sosyal medyada tepki çekti.

"AÇMAK İSTİYORSANIZ AÇIN"

Şarkıcı Melek Mosso bir konserinde bacaklarını göstermesi ve söyledikleri Twitter gündemine oturdu.

Mosso bacaklarını açarak; "Açmak istiyorsanız açın, konuşmak istiyorsanız konuşun, kimsenin nasıl davranmanız gerektiğine, nasıl konuşmanız gerektiğini söylemesine, ne yapmanız gerektiğini söylemesine ihtiyacınız yok ihtiyacınız yok kızlar. Sizin kendi kanatlarınız var kimsenin kanatları altında durmanıza ihtiyacınız yok. aksini söyleyenlere ....." ifadelerini kullanması tepki çekti.

sarkici-melek-mosso-nun-bacaklarini-1VpB

İLGİLİ HABERLER