Yaşam
  • 24.1.2022 00:12

Sezen Aksu hakkında suç duyurusu

15 Temmuz platformundan 'Sezen Aksu' hakkında suç duyurusu: Beyinlerine sıkacağız!

15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Platformu üyeleri, Sezen Aksu için suç duyurusunda bulunduktan sonra okudukları basın açıklamasında "Beyinlerine sıkacağız, kafalarına" ifadesini kullandı.

İktidar tarafından hedef gösterilen Sezen aksu hakkında İstanbul'daki Çağlayan Adliyesi'nde suç duyurusunda bulunan 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Platformu üyeleri, yaptıkları basın açıklamasında ölüm tehdidinde bulundu. 

'Minik serçe' lakaplı Sezen Aksu için “Köksüz, adına minik serçe dediğimiz, aslında Adem aleyhisselamı yoldan çıkaran şeytanın yolundan giden…” denen açıklamada, “Şehitlerimize asla laf söyletmeyiz. Bundan sonra söyletmeyeceğiz. Onlara laf söyleyenlerin dillerini keseceğimizi buradan ilan ediyoruz”, “İçişleri Bakanımızın da dediği gibi, ‘Beyinlerine sıkacağız, kafalarına. İnlerinde hepsini ezeceğiz. Dağda, PKK’yı Kandil’de nasıl eziyorsak, onları savunanlara da bunu bir defa daha söylüyoruz” gibi ifadeler kullanıldı.

Açıklamada "Bugünden sonra dinimize, imanımıza, mukaddesatımıza dil uzatanlar bilsinler ki artık eski Türkiye yok. Allah ayetinde şöyle buyurmaktadır: 'Bu din Alllah'ındır. Küfür ve iman kıyamete kadar savaşacaktır.' Biz de iman tarafındayız. Bu imanın serhadlarıyız, neferleriyiz. Bizim neslimizin sonu gelmeden bu din çökmeyecektir" denildi.

İLGİLİ HABERLER