Dünya
  • 23.5.2022 22:27

Sisi'den Mısır halkına krizi tavsiyesi!.. Hazret-i Peygamber gibi yaprak yiyin

Sisi'den Mısır halkına ekonomik kriz tavsiyesi: Peygamber yaprak yemişti

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi, artan gıda fiyatları karşısında halka, Hazreti Muhammed'in (Sallallahü Aleyhi ve sellem)yaptığı gibi yaprak yemelerini tavsiye etti.

Gıda fiyatlarının artmasının halk içerisinde bir tepkiye neden olmayacağını söyleyen Sisi, "Mısırlılar, Hazreti Muhammed'in (Sallallahü Aleyhi ve sellem)ve sahabelerinin ambargoya uğradıkları sırada üç yıl boyunca yaprak yediklerinin farkındadırlar. Onlar ne peygamberden yemek istediler ne de yerin altından (zenginlik) fışkırmasını istediler." ifadelerini kullandı.

Middle East Monitor'un haberine göre Sisi, o tarihte Müslümanların şikayette bulunmadıklarını savunarak şimdi de Mısırlıların sabırlı olmaları ve hızlı yanıt bulacak çözümler talep etmemeleri gerektiğini vurguladı.

Daha önce Sisi, ekonomik krizle boğuşan Mısır halkına "maddi birikim yapmak için kilo verin" demiş ve Sisi'nin bu söylemi halk arasında alayla karşılanmıştı.

Öte yandan Sisi, 2019 yılında ekonomik verimin artması amacıyla Mısırlılardan 12 saat çalışmalarını istemişti.

Sisi hükümeti, gerçekleştirdiği yolsuzluklar, insan hakları ihlalleri, devlet gıda yardımlarının kesilmesi gibi uygulamalar sebebiyle ağır eleştirilerle karşı karşıya kalıyor.

Kaynak: Mepa News

İLGİLİ HABERLER