Gündem
  • 22.10.2021 23:15

Firari FETÖ'cü kayıp Zarrab ve yeni sevgilisini buldu

İsmini değiştirmiş: İşte Reza Zarrab'ın yeni hayatı ve yeni kız arkadaşı

Son olarak 8 Aralık 2017’de New York’ta Halkbank davasının ‘yıldız tanığı’ olarak ifade veren ve o günden sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Reza Zarrab'ın nerede olduğu ortaya çıktı. Zarrab kendine yeni hayat kurmuş. Bir de kız arkadaşı var.

Rıza Zarrab, ABD'de yıllar sonra ortaya çıktı

İşte yeni yaşamından fotoğraflar...

İsmini değiştirmiş: İşte Reza Zarrab'ın yeni hayatı ve yeni kız arkadaşı - Sayfa 8

FETÖ'cü Adem Yavuz Arslan, Zarrab’ın Miami’deki yeni hayatını görüntüledi.Adını Aaron Goldsmith olarak değiştirdiği öğrenilen Reza Zarrab’ın yeni hayatı şaşırttı.26 yaşında Türkiye'ye gelerek ünlü sanatçı Ebru Gündeş'le evlenen Zarrab'ın Türkiye'de birçok siyasiye rüşvet verdiği ortaya çıkmıştı. Amerika'da tutuklanan Zarrab, sürpriz bir şekilde itirafçı olmuş ve her şeyi bir bir itiraf etmişti.

 Amerika'da dava sürerken Ebru Gündeş'ten boşanan Zarrab, itirafçı olduktan sonra tahliye edilmişti.FETÖ sanığı ve firarisi Adem Yavuz Arslan, Türkiye ve dünya gündemini sarsan ve 4 yıldan fazladır hiçbir yerde görünmeyen Rıza Zarrab'ın izini bulduğunu söyledi.

Arslan, Türk bir Uber şoförünün kendisine bilgi verdiğini ve bu sayede Zarrab'ın izini sürdüğünü kaydetti.

İşte Reza Zarrab'ın yeni hayatından fotoğraflar:

İsmini değiştirmiş: İşte Reza Zarrab'ın yeni hayatı ve yeni kız arkadaşı - Sayfa 9

İsmini değiştirmiş: İşte Reza Zarrab'ın yeni hayatı ve yeni kız arkadaşı - Sayfa 10

İsmini değiştirmiş: İşte Reza Zarrab'ın yeni hayatı ve yeni kız arkadaşı - Sayfa 11

ADINI DEĞİŞTİRİP BİNİCİLİK MERKEZİ KURDU

ABD’de 2016 yılında tutuklanan ve itirafçı olduktan sonra tahliye edilen Rıza Zarrab’ın yeni hayatı yıllar sonra ortaya çıkarken, Aaron Goldsmith adını alan Zarrab’ın bir binicilik merkezi kurduğu öğrenildi.

ABD'de Mart 2016'da kara para aklama suçundan tutuklanan ve itirafçı olduktan sonra tahliye edilen Rıza Zarrab yıllar sonra ortaya çıktı. Serbest kalmasının ardından yıllarca ortalıkta görünmeyen Zarrab'ın Florida eyaletinde yaşadığı ve adını Aaron Goldsmith olarak değiştirdiği öğrenildi. Zarrab'ın ayrıca, Next Level Performance isimli bir binicilik merkezi kurduğu bilgisine ulaşıldı. Söz konusu bilgiler, PS Dressage isimli bir internet sitesinde Next Level Performance'ı tanıtan bir haber hazırlamasıyla ortaya çıktı. Haberde, Zarrab'ın binicilik merkezini 19 Haziran 2021'de Florida'nın güneyinde kurduğu ifade edilerek, eski bir eğitimci olan Madeleine Bendfeldt'in açıklamalarına yer verildi. Bendfelt, 2 ay önce Almanya'da Sonata ile birlikte çalışmak için Aaron Goldsmith'in yanına geldiğini belirtirken, haberde ayrıca, Next Level Performance'ın yeni ve inovatif bir eğitim merkezi olduğuna dikkat çekildi. Haberde, “Belirli sayıda biniciye hizmet veren bu yerin tasarımı çok üstün. Merkezin kurucusu ve sahibi Aaron Goldsmith, biniciliği bir sonraki seviyeye taşımak için binicilere gerekli malzemeleri ve ortamı sağlamayı hedeflediklerini söyledi” ifadeleri de yer aldı.

Haberde, Goldsmith adıyla yer alan Zarrab'ın da ifadelerine yer verilirken, özellikle şu ifadeler dikkat çekti:
“Neredeyse 20 yıldır bu sektördeyim, genelde sıçrama üzerine çalışıyordum. Şimdi ise at terbiyesi konusuna eğilmeye başladık. Allah'a şükür arkamdaki ekip çok iyi, Sonata'yı ilk gördüğümde içimden bir ses harika bir at olduğunu söylemişti. Atın yetiştiricisi Maryanna Haymon'a minnteratım ve elbette Caroline Roffman da onu geliştirerek harika bir iş çıkardı. Bizi destekleyen herkese teşekkür ederim. Sonata özel bir at, bir sonraki hedefim onun gelecek yılki Dünya Şampiyonası'nda ABD'yi temsil ettiğini görmek.”

İLGİLİ HABERLER