Medya
  • 1.7.2024 10:39

İsmail Saymaz hırsız çıktı.. 1.5 sene önceki olayı yeni gibi sunup haber yaptı

Yeniçağ yazarından, İsmail Saymaz’a hırsızlık suçlaması! "Yuh artık! 1,5 sene önce yazdım..."

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, Yeniçağ yazarı Tolga Şahin'in 1.5 sene önce 15 Temmuz Gazisi Özcan Aybey ile ilgili yazdığı haberi kendi imzasıyla yayınladı. Muğla'nın Fethiye ilçesinde Aybey, kayınpederi, kayınvalidesi ve bir çalışanı silahla öldürdü. Tolga Şahin'in daha önce Aybey'in siyasilerle fotoğraflarını ve araç plakasını açıklayan haberini, İsmail Saymaz bugün özel haber olarak servis etti. Şahin, bu durumu sosyal medyada paylaşarak Saymaz'a tepki gösterdi.

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, Yeniçağ yazarı Tolga Şahin’in 1.5 sene önce 3 kişiyi öldüren 15 Temmuz Gazisi Özcan Aybey ile ilgili yaptığı haberi kendi haberiymiş gibi imza attı. Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşayan Özcan Aybey, Kayaköy Mahallesi’nde kayınpederi, kayınvalidesi ve bir çalışanı silahla vurarak öldürdü.

Yeniçağ’dan Tolga Şahin, 27 Ocak 2023’te Özcan Aybey’in dolandırıcılık faaliyetlerine ilişkin iddiaları gündeme getirmiş, Aybey’in 34 RTE 60 plakalı aracını ve Süleyman Soylu, Hulusi Akar gibi isimlerle çektirdiği fotoğrafları ortaya çıkarmıştı. Şahin, Aybey’in siyasilerle çektirdiği fotoğrafı, RTE plakalı aracı ve gaziler federasyonu başkan yardımcısı kartvizitiyle vatandaşları dolandırdığını haberinde belirtmişti.

15 Temmuz Gazisi Özcan Aybey’in boşanma aşamasındaki eşi Nazlı Aybey’in babası Şükrü Aysu’nun evinde çıkan tartışmada kayınpederi Şükrü Aysu’yu ve kayınvalidesi Adile Aysu’yu silahla vurması sonrası, Halk TV yazarı İsmail Saymaz, Tolga Şahin’in 1.5 sene önce yazdığı bilgileri kendi özel haberi olarak servis etti.

Tolga Şahin, bunun üzerine sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Saymaz’a tepki gösterdi.

Şahin paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Yuh artık bu kadar da olmaz ki! Dün ailesini katleden 15 Temmuz gazisinin araç plakasının RTE olduğunu, Süleyman Soylu, Hulusi Akar gibi siyasilerle fotoğrafı çıktığını 1,5 sene önce yazdım! 'Duayen' gazeteci İsmail Saymaz bu habere bugün imza atmış!"

Güncellenme Tarihi : 1.7.2024 10:44

İLGİLİ HABERLER