Dünya
  • 10.6.2021 11:15

Dünya rekoru!.. Hindistan'da koronadan bir günde 6 bin 148 kişi öldü

Bir ülke daha adım attı... Gerçek ölü sayısını açıkladı

Meksika ve Peru'nun ardından bir ülke daha virüse bağlı ölüm sayılarını revize etti. Hindistan'da eksik ölüm kayıtlarının eklenmesiyle virüs nedeniyle ölenlerin sayısı yükseldi. İşte 'virüsün yeni merkezi' olarak anılan Hindistan'daki gerçek ölü sayısı...

Hindistan Koronadan ölümlerde dünya rekoru kırdı.. Tam 6 bin 148 ölü..Daha önce, Amerika Birleşik Devletleri 12 Şubat'ta 5.444 Covid-19 ölümü kaydetmişti.

Hindistan 94.052 Yeni Vaka Bildirdi, lakin günlük ölüm sayısında adeta bir patlama yaşadı..

Bihar hükümeti, eyaletteki pandeminin neden olduğu toplam ölüm sayısını 9,429'a koyarak hesabını revize ederken, Hindistan 6148 yeni ölüm, ülkedeki Covid 19 nedeniyle en yüksek günlük ölüm kaydetti.

Test pozitifliği oranı (her 100 test için tanımlanan pozitif vakalar) yüzde 4,69'da kaldı ve sürekli düşüşe işaret etti.

Yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınında ikinci dalganın etkisiyle mücadele edilen Hindistan'da günlük vaka sayısında yeniden artış görülürken, virüse bağlı günlük can kaybında da dünya rekoru kırıldı.

Hindistan Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 94 bin 52 yeni vaka tespit edilmesi ile toplam vaka sayısının 29 milyon 2 bini geçtiğini açıkladı.

Hindistan’ın en fakir eyaletlerinden Bihar’da ise yetkililer, daha önce corona virüse bağlı günlük can kaybının 5 bin 500’ün altında olduğunu açıklamıştı.

EN YÜKSEK CAN KAYBI

Biharlı yetkililer, salgının başından bu yana ilk kez veri temizleme çalışması yaparak, şu ana dek evde veya özel hastanelerde virüs nedeniyle hayatını kaybeden 3 bin 951 kişi daha olduğunu tespit etti.

Biharlı yetkililerin yeni tespit edilen ölümleri mevcut sayıya eklemesi ile günlük can kaybı sayısı revize edildi. Söz konusu güncellemenin ardından ülkede son 24 saatte 6 bin 148 kişinin Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğinin bildirilmesi ile salgının başlangıcından bu yana en yüksek günlük can kaybı sayısı kaydedilmiş oldu.

Son verilerle birlikte Hindistan’da coronadan hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 359 bin 676’ya ulaştı.

Dünyada bir önceki en yüksek günlük can kaybı sayısı 12 Şubat'ta 5 bin 444 olarak ABD’de kaydedilmişti.

 

İLGİLİ HABERLER